Opakowania z tektury litej wykorzystywane są dzisiaj przez setki firm w Polsce. Wśród nich można wyróżnić między innymi przedsiębiorstwa farmaceutyczne, spożywcze, czy też kosmetyczne, które stawiają nie tylko na solidnie wykonane zamknięcia, ale także te atrakcyjne wizualnie, będącymi nośnikami reklamowymi, informacyjnymi, a także pozwalającymi identyfikować się klientowi z daną marką. 

Projektowanie opakowań z tektury litej

Opakowania z tektury litej mogą występować w bardzo różnych formach, kształtach, czy też rozmiarach. Nie są to zatem tylko i wyłącznie dużych gabarytów kartony bez uszlachetnień, czy też szaty graficznej. Dzisiaj w branży projektowej i produkcyjnej opakowań z tektury litej, przede wszystkim tworzy się małe opakowania, które wykonywane są z wysokiej jakości materiału o cienkiej grubości. Przykładami są zamknięcia kosmetyków, leków, czy też past do zębów, które najczęściej tworzone są w podobny sposób.

Samo projektowanie opakowań z tektury litej to nie tylko ustalanie sposobów gięcia i cięcia wyrobu, ale także przygotowanie szaty graficznej. Ta musi w odpowiedni sposób eksponować produkt, zawierać wszystkie informacje na jego temat – własności użytkowe – a także powinna identyfikować markę z daną grupą klientów. Dzisiaj zatem wiele koncernów z różnych branż, przed wykonaniem opakowania, dokładnie analizuje właśnie szatę graficzną pod kątem spodziewanych wyników marketingowych.

Produkcja opakowań z tektury litej

Produkcja opakowań z tektury litej może przebiegać w różnych procesach, w zależności od technologii stosowanej przez daną drukarnię. Nowoczesną, a także powtarzalną, czyli seryjną pracę produkcyjną, oferuje między innymi DRUKARNIA SERIKON, która swoje działania opiera o trzy ważne procesy. Pierwszy z nich to drukowanie opakowań na pięciokolorowej maszynie HEIDELBERG CD 102-5+L z wieżą lakierującą. Drugim jest proces wycinania na pełnoformatowej sztancy płaskiej z sekcją rozbierającą marki BRAUSSE, a trzecim etapem jest składanie i klejenie kartoników na automatycznej składarko-sklejarce. To właśnie w taki sposób tworzone są opakowania, których pełno jest w hipermarketach, aptekach, czy drogeriach.

Warto wiedzieć! Wspomniana drukarnia SERIKON, zajmuje się także produkcją akcesoriów biurowych (segregatory, podkłady z klipsem, tablice samoprzylepne, teczki reklamowe) i reklamowych, notesów, kalendarzy, czy też boksów plastikowych oraz kartonowych. Z pełną ofertą tego podmiotu, możesz zapoznać się już teraz na dedykowanej stronie www.