Stale rosnące ceny prądu zmuszają do poszukiwania alternatywnych źródeł energii - innych niż elektrownia. Z pomocą przychodzi fotowoltaika i jej osiągnięcia. Ta dziedzina nauki i techniki czerpie z energii odnawialnej (światła słonecznego) i zamienia ją na prąd elektryczny. To rozwiązanie jest obecnie dostępne dla wszystkich. Aby czerpać z dobrodziejstw energii słonecznej, wystarczą panele fotowoltaiczne. Co oferuje w tym zakresie firma Winiarski?

Instalacje fotowoltaiczne - zalety

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne. Jest to w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę korzyści, jakie niesie ze sobą ich montaż. Oto one:

  • Oszczędności w domowym budżecie. Panele pozwalają na uzyskanie darmowego prądu, a ewentualne nadwyżki mogą zostać sprzedane dla elektrowni.

  • Długa żywotność i szybki zwrot inwestycji. Panele są zaprojektowane na długą pracę. Ich żywotność szacuje się na około 25 lat, choć w praktyce jest dużo dłuższa (nawet 30-35 lat). Wiele oczywiście zależy też od ich rodzaju.

  • Możliwość montażu w różnych warunkach. Panele można zamontować na dachach (płaskich, skośnych), na elewacji budynku, a także na gruncie.

  • Ekologia. Instalacje fotowoltaiczne to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Korzystając z odnawialnych źródeł energii, nie przyczyniamy się do emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia powietrza. Ponadto panele nadają się do recyklingu.

  • Niewyczerpalne źródło energii. Fotowoltaika umożliwia dostęp do odnawialnego źródła energii - słońca. Oznacza to, że nie może jej zabraknąć, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, które, według specjalistów, mogą wyczerpać się za kilkadziesiąt lat.

Czy są jakieś wady?

Mimo wielu niewątpliwych zalet instalacje fotowoltaiczne mają również pewne wady. Jedną z nich jest wysoki koszt początkowy instalacji. Warto jednak dodać, że koszt inwestycji może zwrócić się dość szybko, zwłaszcza przy dofinansowaniu. Inną ich wadą jest zależność od promieniowania słonecznego. Oznacza to, że gdy słońca jest mniej (zima, pochmurny dzień), to i produkcja energii jest mniejsza. Istnieją jednak rozwiązania technologiczne, które umożliwiają korzystanie z letnich nadwyżek podczas zimy i chłodniejszych dni.

Firmą, która specjalizuje się w nowoczesne i ekologiczne metody ogrzewania do domów, jest firma Winiarski. Oferuje wycenę instalacji fotowoltaicznych, a także profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych oraz instalacji centralnego ogrzewania, w tym montaż pomp ciepła, które zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Dodatkowo fachowcy zajmą się wymianą pieców, serwisem urządzeń grzewczych, czy montażem grzejników. Winiarski swoją ofertę kieruje zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm. Firma oferuje indywidualne podejście do każdego projektu, analizując potrzeby klienta, plany krótko- i długoterminowe oraz budżet. Współpracują z licznymi podmiotami z branży, gwarantując fachowe wykonawstwo i pełen nadzór nad projektem. Postaw na najwyższą jakość usługi oraz fachowe doradztwo!