Przygotowania do sezonu grzewczego zwykle rozpoczynają się ze sporym wyprzedzeniem. Wiele osób zastanawia się, jaki materiał opałowy sprawdzi się najlepiej. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się pellet drzewny, który zapewnia ogrom korzyści. Warto podkreślić, że można stosować go nie tylko w piecu, ale także kominku.

Czym jest pellet drzewny?

Pellet to opał produkowany ze sprasowanych odpadów drzewnych. Odznacza się on wysoką wartością opałową, co pozwala osiągnąć pożądaną efektywność grzewczą. Występuje w formie granulatu, dzięki czemu charakteryzuje się niskim poziomem wilgotności. Specjaliści z przedsiębiorstwa Modrzew podkreślają, że podczas spalania wytwarzana jest niewielka ilość popiołu.

Na uwagę zasługuje fakt, że pellet drzewny zaliczany jest do odnawialnych źródeł energii. Pod tym względem znacząco przewyższa węgiel, który emituje do otoczenia mnóstwo toksycznych związków.

Dlaczego warto postawić na pellet workowany?

Wygoda codziennego życia odgrywa bardzo ważną rolę. Pellet workowany jest prosty w składowaniu oraz stosowaniu. Opakowania posiadają konkretną pojemność, co ułatwia dawkowanie opału. Omawiany materiał nie pochłania wilgoci, a także nie jest podatny na samozapłon. Można przechowywać go nie tylko w kotłowni, ale również komórce zewnętrznej czy pod wiatą.

Największą zaletą pelletu drzewnego jest ponadprzeciętna wydajność, równomierne i stabilne spalanie. Opał ten jest również uniwersalny, ponieważ można stosować go w piecach (z podajnikiem lub tradycyjnych), a także systemach kominkowych.