Drewno to materiał, który znajduje powszechne zastosowanie w wielu branżach już od wieków. Wyróżnia się właściwościami, które umożliwiają tworzenie rozmaitych konstrukcji szkieletowych ścian, więźby dachowej i wielu innych. Ten surowiec zawsze jednak powinien być najwyższej jakości. Taki znajdziemy w ofercie firmy Korla Mieczysław Stolarstwo, która została założona już w 1978 roku! Sprawdź, co dokładnie oferuje i dlaczego warto jej zaufać.

Jakie drewno budowlane oferuje firma Korla Mieczysław Stolarstwo?

Drewno budowlane musi zawsze mieć odpowiednią twardość i nieprzeciętną wytrzymałość. Dlatego właśnie w firmie Korla Mieczysław Stolarstwo znajdziemy drewno drzew iglastych. Największą popularnością, jeśli chodzi o drzewa iglaste, obecnie cieszy się drewno sosnowe, z którego z powodzeniem tworzy się konstrukcje dachowe i nośne, natomiast tarcicę wykorzystuje do dalszego przerobu. Powszechnie wykorzystywane jest również drewno świerkowe. Jak dodaje pracownik firmy Korla Mieczysław Stolarstwo:

Oprócz tego warto wiedzieć, że cenione są również gatunki liściaste. Dużą wybieralnością cieszy się zwłaszcza drewno dębowe, bukowe oraz jesionowe.

Najlepszy tartak z bogatą ofertą

Drewno budowlane najlepiej pozyskiwać ze sprawdzonych źródeł. Szczególnie ważne jest, aby jego wilgotność była na odpowiednim poziomie – około 10%. Nie może być zbyt wilgotne, ponieważ wiąże się to z ryzykiem grzyba, natomiast gdy będzie za suche, to będzie łamliwe. Najlepsze drewno dostępne jest w ofercie wspomnianej już firmy Korla Mieczysław Stolarstwo, która podejmuje współpracę nie tylko z klientami indywidualnymi, ale również z innymi przedsiębiorstwami. Wysoka jakość jej produktów wynika głównie z nowoczesnej metody suszenia drewna, sprawdzonych maszyn do obróbki, a także wieloletniego doświadczenia. Ponadto tartak ten posiada specjalistyczny transport, który umożliwia dostawę zamówionych produktów pod wskazany adres – szybko, bezpiecznie i w terminie!