Produkcja tworzyw sztucznych – czym jest technologia RTM?

Materiał partnera
2019-10-17
Technologia RTM

Różnego rodzaju produkty z tworzyw sztucznych znajdują się obecnie w naszym otoczeniu. Choć nie przykłada się do nich szczególnej wagi, to właśnie często dzięki nim możemy prowadzić znacznie wygodniejsze życie. Producenci coraz więcej uwagi poświęcają jakości wytwarzanych dóbr, czego przejawem może być wprowadzanie coraz nowocześniejszych technologii wytwarzania. Co zatem warto wiedzieć o metodzie RTM?

Czym jest RTM?

Jak to zwykle w tego typu przypadkach bywa, skrót RTM pochodzi z języka angielskiego, a jego rozwinięcie to Resin Transfer Molding. Pojawia się jednak kluczowe pytanie, dotyczące tego, na czym to wszystko polega. Ogólnie rzecz ujmując, mowa tutaj o technologii laminowania, która opiera się na specjalistycznie zaprojektowanym systemie wtrysku żywicy do form zamkniętych. Rozwiązanie takie pozwala przede wszystkim na osiągnięcie bezkonkurencyjnej jakości elementów produkowanych seryjnie. Na specjalną uwagę zasługuje jednak zmechanizowanie całego procesu, zapewniające ogromną wydajność, nawet podczas produkcji elementów o bardzo skomplikowanym kształcie. Swoją ogromną renomę metoda RTM zawdzięcza uniwersalności zastosowania.

Z elementów wytwarzanych w ten właśnie sposób z powodzeniem korzystać mogą zarówno przedstawiciele branży motoryzacyjnej, jak i spożywczej, chemicznej oraz farmaceutycznej. Nie można również nie wspomnieć o sprawach związanych ze skuteczną i funkcjonującą w sposób organizowany ochroną środowiska. Zastosowanie technologii RTM to w pierwszej kolejności, gwarancja zredukowania emisji szkodliwych związków styrenu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Technologia RTM – największe korzyści

 RTM obecnie uważana jest przez specjalistów za najwydajniejszą technologię. Jej ogromną zaletą jest możliwość zapewnienia klientom ostatecznym doskonałej stabilności wymiarowej i dokładności wykonywanych wyrobów. Przy produkcji powstaje również znacznie mniejsza niż w przypadku metody tradycyjnej ilość odpadów, dzięki czemu koszty wytworzenia konkretnego produktu, wyraźnie spadają. Jako że aparatura do produkcji RTM nie należy do najtańszych, pomoc w tej kwestii są w stanie zaoferować nam jedynie najlepsi producenci.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma PPU Brudziąg, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny ugruntowała sobie pozycję jednej z najrzetelniejszych w regionie. Tworzywa sztuczne wyprodukowane za pomocą metody RTM to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie idealny stosunek ceny do jakości.

Opracowanie artykułu:

Burdziąg Ppu Burdziąg Zbigniew

ul. 1 Maja 4, 63-720 Stara Obra wielkopolskie
e-mail
www