Odpowiednie zabezpieczenie transportowanego towaru jest niezwykle ważne, aby zagwarantować, że zostanie on dostarczony do klienta w nienaruszonym stanie. Dotyczy to zarówno pojedynczych, niewielkich produktów, jak i całych palet ze sporą ilością towaru. Chcąc usprawnić proces pakowania, firmy, które wysyłają duże ilości przesyłek, zaopatrują się w profesjonalne owijarki. Dlaczego warto zainwestować w te urządzenia, oferowane przez Maspack Poland?

Jak działają owijarki do palet?

Owijarki do palet to jak sama nazwa wskazuje specjalistyczne urządzenia, które służą do owijania towarów, najczęściej znajdujących się właśnie na paletach, za pomocą folii stretch. W ten sposób możliwe jest solidne zabezpieczenie przesyłek nawet o bardzo dużych rozmiarach i nieregularnych kształtach. Właśnie dlatego z profesjonalnych owijarek do folii stretch najczęściej korzystają fabryki, firmy transportowe oraz magazyny. W zależności od stopnia zaawansowania oraz sposobu obsługi owijarki można podzielić na: ręczne, półautomatyczne i automatyczne, oraz ze stołem obrotowym lub wirującym ramieniem.

Dystrybutor urządzeń pakujących Maspack Poland, którego siedziba znajduje się w miejscowości Dzierżoniów, posiada w swojej ofercie szeroki wybór owijarek półautomatycznych i automatycznych ze stołem obrotowym. Są to modele nazywane także owijarkami talerzowymi, które posiadają obracającą się platformę. Na platformie tej umieszcza się towar, a jej krążenie połączone z pionowymi ruchami głowicy wyposażonej w folię stretch sprawiają, że pakunek zostaje szybko zapakowany.

Jakie są zalety automatycznych owijarek?

Zakup wysokiej jakości owijarek od renomowanych firm takich jak Maspack Poland to nie tylko gwarancja trwałości i wydajności urządzenia, ale też wiele korzyści, jakie zapewnia zastosowanie właśnie tej maszyny. Przede wszystkim wykorzystanie owijarki pozwala ograniczyć zużycie folii stretch, a co za tym idzie – zmniejszają się koszty pakowania palet. Równie istotną kwestią jest większa stabilność, czyli lepsze zabezpieczenie palety oraz transportowanych na niej towarów. Ponadto półautomatyczne i automatyczne owijarki do folii stretch znacznie poprawiają wydajność i ergonomię pracy, dzięki czemu pakowanie idzie dużo szybciej i uzyskiwane są lepsze wyniki zarówno ilościowe, jak i jakościowe w zabezpieczaniu towarów. Ważną kwestią jest również mobilność urządzeń oferowanych przez Maspack Poland. To sprawia, że firma może dowolnie transportować owijarkę i używać jej w miejscu, gdzie jest aktualnie potrzebna, zamiast marnować czas na przewożenie dużych partii towaru.