Profesjonalny skup oleju spożywczego – dlaczego warto skorzystać?

Materiał partnera
2019-08-08
Zastosowanie oleju spożywczego

Prowadzenie własnej restauracji może być dla pasjonatów spełnieniem wszystkich marzeń. Niemniej jednak działalność ta wiąże się także z ogromną ilością obowiązków, związanych nie tylko ze skutecznymi działaniami marketingowymi, czy sprawami finansowymi, ale również z koniecznością utylizacji różnego rodzaju odpadów, który nie można po prostu wyrzucić na śmietnik, aby nie narażać środowiska naturalnego. Co w tym zakresie oferują specjalistyczne firmy?

Dlaczego skupuje się olej?

Bez względu na zakres działalności konkretnego punktu gastronomicznego, do przygotowania wielu potraw niezbędne są tłuszcze, używane najczęściej w procesie smażenia. Zasadniczo można podzielić je na dwie kategorie. Tłuszcze roślinne oraz tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze roślinne uznawane są przez specjalistów od żywienia za zdrowe dla ludzkiego organizmu, dlatego można spotkać je zdecydowanie najczęściej. Mowa tu m.in. o oleju słonecznikowym, oleju kukurydzianym, oleju sezamowym, oleju arachidowym, oleju z pestek winogron, czy oleju rzepakowym. W codziennym życiu spotkać można również mieszkanki tłuszczowe takie jak masło i margaryna.

Ze względu na ilość przygotowywanych potraw, pozbycie się zużytego oleju, zyskuje charakter absolutnie kluczowy. Niektórzy mogliby pomyśleć, że schłodzony olej wylać można po prostu do kanalizacyjnej bez obaw o ewentualne konsekwencje. Nic bardziej mylnego. Z czasem olej zacznie twardnieć, tworząc niezwykle wytrzymałą skorupę, która prędzej, czy później przyczyni się do zatkania kanalizacji. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Profesjonalny skup oleju – czy można go ponownie wykorzystać?

Aby wszystko mogło przebiegać zarówno zgodnie z prawem, jak i z sumieniem restauratora, proces utylizacji zużytego oleju powinien być przeprowadzony z pomocą specjalistycznych firm. Zdecydowanie zalicza się do nich firma SEBA, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej jest w stanie zapewnić swoim klientom bardzo atrakcyjne warunki cenowe oraz dogodne terminy odbioru.

Na specjalną uwagę zasługuje również fakt, iż wszyscy, którzy podejmą współpracę z fachowcami, mogą również liczyć na darmową dzierżawę pojemników, służących do przechowywania oleju. Skup oleju niesie ze sobą także bardzo znaczące wartości ekologiczne. Dzięki możliwości jego oczyszczenia może on posłużyć jako olej przeznaczony, do ogrzewania domów jednorodzinnych. Warto również wspomnieć o tym, iż rafinowany olej posmażalniczy może zostać wykorzystany do produkcji tworzyw sztucznych oraz ekologicznych pokryć dachowych.

Opracowanie artykułu:

Waleron Michał FH Seba

28-300 Przysów 24A świętokrzyskie
e-mail
www