Przepustnice - czym są i do czego się je wykorzystuje?

Materiał partnera
2019-11-14

Przepustnica, znana również jako zawór motylkowy to rodzaj armatury przemysłowej, która z powodzeniem wykorzystywana jest w różnego rodzaju rurociągach, aby odciąć przepływ czynnika roboczego lub też wyregulować jego poziom. Doskonałą szczelność przepustnicy zapewnia pierścień uszczelniający oraz specjalny, dopasowany do niego dysk. Zawór motylkowy ma kompaktową i zwartą budową, a to za sprawą jego charakterystycznej budowy. Kadłub oraz trzpień, czyli elementy budulcowe przepustnicy, nie mają bezpośredniego kontaktu z przepuszczalnym czynnikiem, dzięki czemu zwiększona zostaje ich odporność i trwałość. To wszystko sprawia, że ten rodzaj armatury przemysłowej może być poddawany długotrwałej eksploatacji, bez konieczności ciągłej wymiany lub naprawy.

Przepustnice - zastosowanie

Przepustnice doskonale sprawdzają się w układach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Jednak to jest ich jedyne zastosowanie. Często wykorzystuje się je z powodzeniem również w sieciach ciepłowniczych, przemysłowych i wodociągowych. To wszystko za sprawą ich  zdolności do regulowania przepływ powietrza, gazów, pary wodnej, ale także różnego rodzaju cieczy żrących, olejów, spalin, dymu i pyłów. Ich funkcjonalność zaczyna być też doceniana w sektorach przemysłowych, na przykład w przemyśle stoczniowym, rafineriach, a nawet w przemyśle  spożywczym.

Gdzie warto kupować przepustnice

Przepustnice są to elementy armatury przemysłowej, które wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dlatego chcąc zakupić sprawdzone i dobre urządzenie, warto udać się do zaufanego punktu, jak na przykład do firmy Armakom - Przepustnice, zasuwy, zawory, która zajmuje się sprzedażą armatury, w tym właśnie przepustnic centrycznych. Osoby tam pracujące z łatwością doradzą nam w wyborze odpowiedniego elementu, a w razie potrzeby podzielną się również cennymi wskazówkami.

Reasumując, zawory motylkowe, zwane również przepustnicami wykorzystywane są w różnego rodzaju rurociągach, aby odciąć przepływ czynnika roboczego lub też wyregulować jego poziom. Jeśli chcemy dokonać sprowadzonego zakupu, najlepiej udać się do zaufanego punktu sprzedaży armatury przemysłowej, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że kupujemy dobrej jakości sprzęt.

Opracowanie artykułu:

Armakom - Przepustnice, zasuwy, zawory

ul. Żmudzka 31, 85-028 Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
e-mail
www