Siłowniki hydrauliczne, zespoły pompowo-rozdzielcze MF, orbit role, rozdzielacze hydrauliczne i pompy, to konstrukcje, które zalicza się do tzw. hydrauliki siłowej. Jej szerokie zastosowanie można między innymi zauważyć w szeroko pojętym świecie przemysłu. Podzespoły te są ważnymi elementami infrastruktury produkcyjnej, w tym nowoczesnych technologicznie, często zautomatyzowanych i energooszczędnych maszyn. Aby utrzymać je jednak w kondycji najwyższej produktywności, należy regenerować elementy takie, jak pompy hydrauliczne.

Profesjonalne przeglądy pomp hydraulicznych

Rodzajów pomp hydraulicznych na rynku jest dzisiaj wiele. W zależności od typu różnią się one również swoją konstrukcją, która może być mniej lub bardziej złożona. Dla przykładu pompy hydrauliczne zębate wyposażone są w takie komponenty, jak pilot, koło zębate długie, koło zębate krótkie, korpus łożyska, korpus pompy, przyłącza hydrauliczne, oraz pokrywę. Ilość części jest jednak znacznie większa, a to pokazuje, dlaczego ważne są częste przeglądy tych urządzeń. To one odpowiadają za prawidłowe działanie całego układu hydraulicznego. On zaś wielokrotnie ma za zadanie wykonywać odpowiednie czynności w technologiach przemysłowych. Uszkodzona pompa równa się zatem wielokrotnie przestojowi produkcyjnemu. Przeglądy wewnętrzne – wykonywane przez pracowników zakładu – powinny odbywać się każdego dnia. Specjalistyczne analizy i diagnostyka, którą oferują dzisiaj eksperckie pracownie, ważne są zaś przynajmniej kilka razy do roku! Pomaga to nie tylko oddalić różnego rodzaju ryzyko awarii, ale także wdrożyć odpowiednie działania modernizacji pomp…

Regeneracja – utrzymanie działania pompy na najwyższym poziomie

Regeneracja pomp hydraulicznych powinna odbywać się przynajmniej raz w roku, a nawet częściej. Zależy to od typu urządzenia, zakresu jego pracy, a także od ogólnego stanu technicznego. Sam proces regeneracji polega na demontażu podzespołu, a następnie na jego dokładnym oczyszczeniu. Ważne jest wymienienie również zużytych części, w tym przede wszystkim systemów łożyskowania oraz uszczelek. Wiele problemów i awarii w związku z pompami hydraulicznymi zauważa się także przy użytkowaniu przewodów hydraulicznych – je również wielokrotnie należy wymienić. Podkreślić przy tym należy to, że wymienione działania, a także dziesiątki innych, gwarantują tylko odpowiednie firmy. Regeneracja nigdy nie może być wykonywana na własną rękę! Grozi to uszkodzeniem pompy, a pośrednio obniżeniem pracy danego układu hydraulicznego.

Dlaczego regeneracja pomp jest ważna?

Regeneracja pomp hydraulicznych ważna jest z kilku względów. Przede wszystkim pozwala przywracać najwyższe, niemalże fabryczne własności i ustawienia pomp. Istotne jest również szybkie wykrywanie usterek i ich eliminowanie. W przypadku braku regeneracji mogłoby bowiem dojść do rozleglejszych uszkodzeń konstrukcji, a także innych podzespołów współzależnych – całego układu hydraulicznego. Regeneracja to zatem inwestycja, która pozwala uniknąć konieczności zakupu nowych pomp. Jest to również działanie prowadzące do zwiększonego bezpieczeństwa procesu technologicznego. Warto zatem podejmować współpracę w zakresie regeneracji pomp hydraulicznych z pracownią ZAWI MET, która również zajmuje się dystrybucją hydrauliki siłowej. Z pełną ofertą podmiotu zapoznasz się na dedykowanej stronie www.