Urządzenia dźwignicowe dzielące się na kilka rodzajów mają szerokie zastosowanie. Znajdują się na wyposażeniu niejednego zakładu produkcyjnego i przemysłowego. Są wykorzystywane podczas wznoszenia wielu budynków. Ponadto ułatwiają wykonywanie rozmaitych prac na wysokościach. Naprawą i konserwacją tego sprzętu zajmuje się firma Grip System z Bydgoszczy. Warto dowiedzieć się, jakie urządzenia serwisuje.

Skuteczna naprawa urządzeń dźwignicowych

Firma Piotra Kolewczyńskiego działa nieprzerwanie od 2008 roku. Jest to serwis zajmujący się sprzętem mającym ogromne znaczenie dla wielu gałęzi przemysłu. Chodzi tu o urządzenia dźwignicowe stworzone do przenoszenia ciężkich ładunków na niewielkie odległości. Mogą przemieszczać także ludzi i zwierzęta. Pracują w ruchu przerywanym pionowym oraz poziomym. Obsługują je osoby mające uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Warto wiedzieć, że w ofercie Grip System znalazła się konserwacja suwnic podwieszanych, natorowych oraz bramowych. Pierwszy typ pracuje w niedużych halach przemysłowych i produkcyjnych. Drugi sprawdza się w rozległych budynkach a trzeci przede wszystkim w stoczniach i składowiskach portowych.

Naprawy różnych rodzajów urządzeń dźwignicowych

Bydgoski serwis urządzeń dźwignicowych świadczy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne. W ich skład wchodzą naprawy, generalne remonty i konserwacje. Do tego zapewnia rzetelną ocenę stanu technicznego maszyn. Firma nie zajmuje się tylko suwnicami, opiekuje się także:

  • dźwignikami używanymi do pionowego podnoszenia niewielkich obiektów,
  • wciągnikami do pionowego podnoszenia ładunków na linach lub łańcuchach,
  • elektrowciągami używanymi podczas rozładunku, załadunku czy przeładunku.

Powyższa lista nie będzie pełna bez jeszcze dwóch, ważnych elementów. Po pierwsze firma Piotra Kolewczyńskiego serwisuje dźwigi osobowe i towarowo-osobowe powszechnie nazywane windami. Co w takim razie odejmuje ostatni ze wspomnianych punktów oferty?

Sprawne remonty i konserwacje urządzeń dźwignicowych są ważne dla przedsiębiorców z różnych branż. Dlatego oferta firmy Grip System jest tak rozbudowana. Jej ważny element to naprawa żurawi stacjonarnych, czyli lekkich dźwignic będących wyposażeniem stanowiska pracy. Więcej na ich temat mówi specjalista z bydgoskiego serwisu:

- Żurawie stacjonarne składają się z ramienia wykonującego ruch obrotowy i poruszającego się po nim wciągnika. Dzielą się na wersje słupowe i przyścienne nieco różniące się konstrukcją.
W pierwszym przypadku podstawą żurawia jest słup mocowany do podłoża. W drugiej wersji wysięgnik jest montowany do ściany, stropu, danej maszyny czy konstrukcji hali. Oba typy radzą sobie z podnoszeniem sporych ładunków.