W przemyśle każdego dnia używanych jest wiele różnego rodzaju wag. Każda z nich ma swoje zadanie i wymagana jest on niej określona precyzja. Jeśli zależy nam, aby urządzenia te działały zgodnie z wytycznymi i były zawsze sprawne, to niezbędny jest regularny serwis wag. Najlepiej jeśli przeprowadza go renomowana i doświadczona firma, która specjalizuje się właśnie w takim sprzęcie, jak Bojan.

Serwisowanie i naprawy wag – dlaczego są tak ważne?

Dla dobrego zobrazowania sytuacji warto zwrócić uwagę na wagi analityczne. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju laboratoriach, również tych zajmujących się produkcją leków i suplementów. W takich sytuacjach wymagana jest ogromna dokładność, aby nie przekroczyć np. dawki. Z kolei wagi etykietujące wskazujące błędne odczyty mogą przyczynić się do strat przedsiębiorcy lub klienta. Serwisowanie wag jest więc bardzo ważne, bo sprawia, że mogą one doskonale działać przez cały czas użytkowania. Specjalista przeprowadzi również kalibrowanie wag, a w razie konieczności ich naprawy. W ten sposób będziemy mieli pewność, że zawsze będą one działać bez przeszkód.

W przypadku niektórych rodzajów wag niezbędna jest ich legalizacja, którą również może przeprowadzić doświadczony serwisant. Jeśli więc mamy na wyposażeniu wagi apteczne czy jakiekolwiek inne dowiedzmy się, jakie prace należy przy nich regularnie wykonywać i zadbajmy, aby się odbywały.

Jak często serwisować wagi?

Jak mówi przedstawiciel firmy Bojan:

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego, o jakiej wadze mówimy. Te z dokładnością do mikrogramów muszą być niezawodne, więc współpraca z serwisem jest stała, wręcz nieustanna. Jednak wagi towarowe, od których nie wymaga się aż tak duże dokładności można z powodzeniem serwisować raz na miesiąc lub dwa zależnie od obłożenia.

Jak widać, niezależnie od tego, jaki rodzaj wagi mamy w codziennym użytku, powinniśmy dbać o to, aby regularnie troszczył się o nią serwisant, kalibrował i wymieniał zużyte elementy. W ten sposób posłuży nam ona dłużej i będzie lepiej działać.