Planując proces produkcyjny, nie można zapomnieć o kwestii pakowania produktów. W końcu,  nieodpowiednio zapakowany towar nie tylko zniechęci potencjalnych kontrahentów do zakupu, ale także przyczyni się do strat finansowych w firmie np. gdy ulegnie zniszczeniu podczas transportu. Warto więc dokładnie opracować strategię opakowaniową dla swojego biznesu i nawiązać współpracę z ekspertami w tym zakresie – firmą Serwis Opakowań. W artykule wyjaśniamy, dlaczego jest to tak ważne.  

Dopasuj opakowania do profilu swojej działalności

Jednym z najbardziej oczywistych etapów ustalania strategii opakowaniowej, jest zastanowienie się nad rodzajem, wielkością i parametrami opakowań. W końcu, produkty, wysyłane w długie trasy powinny mieć wytrzymałe i bezpieczne opakowania, które nie wchodzą w szkodliwe reakcje pod wpływem temperatur i innych czynników. Szczególną uwagę na te kwestie powinni zwrócić producenci żywności. W ich przypadku konieczne jest posiadanie specjalnego certyfikatu dopuszczającego opakowanie do kontaktu z żywnością. By nie martwić się kwestią opakowań, najlepiej nawiązać współpracę z firmą Serwis Opakowań, która na bardzo szeroką skalę zajmuje się dystrybucją:

  • butelek szklanych i tych z tworzyw sztucznych,

  • kanistrów,

  • beczek stalowych lub z tworzyw sztucznych,

  • paletopojemników.

Opakowania posiadają wszelkie wymagane prawnie certyfikaty. A z usług firmy korzystają nawet wielkie, międzynarodowe koncerny – oznacza to, że przedsiębiorstwo zapewnia bardzo wysoką jakość opakowań.  

Nie wyrzucaj opakowań – oddaj je do Serwisu Opakowań

Oczywiście, oprócz wyboru odpowiednich opakowań, ważna jest także przemyślana strategia ich ponownego wykorzystania. W szczególności teraz, gdy bardzo dużą wagę przykłada się do kwestii ekologicznych i środowiskowych. W niektórych przypadkach wystarczy wymycie opakowań – i można je ponownie wprowadzić do użytku. Jak to wygląda w firmie Serwis Opakowań?

Opakowania, które do nas ponownie trafią, poddawane są wieloetapowemu procesowi: oczyszczania, osuszania, naprawy oraz kontroli. Dzięki temu, można je bezpiecznie użyć po raz kolejny. A to dla firm oznacza bardzo dużą oszczędność i oczywiście pozytywny, proekologiczny wydźwięk działań.

A co z całkowicie zużytymi opakowaniami?

„Serwis opakowań” oferuje też komfortową opcję dla firm, które chcą oddać lub sprzedać całkowicie zużyte opakowania. W zakres usług przedsiębiorstwa wchodzi bowiem odbiór odpadów opakowaniowych przy zachowaniu wszelkich norm prawnych i przepisów ochrony środowiska. Wystarczy, że osoba zainteresowana taką opcją, wyśle e-mail z informacją o odpadzie na adres info@serwis-opakowan.pl. Wówczas, firma zapewni odbiór opakowań o kodach 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 10. Oczywiście wszystko odbywa się w ustalonym z Klientem terminie.