Nie da się ukryć, że szło to materiał o uniwersalnym charakterze. Świetnie sprawdza się one również w roli opakowania rozmaitych produktów, przynosząc znacznie więcej korzyści, niż można przypuszczać. Produkcją szklanych butelek, słoików czy karafek zajmują się wyspecjalizowane zakłady takie jak firma Iglass Sp. z o.o. Gwarantuje ona wysoką jakość wyrobów, które spełniają wszelkie obowiązujące standardy.

Atuty szklanych opakowań

Szklane opakowania pod wieloma względami przewyższają wyroby z tworzyw sztucznych. Nic zatem dziwnego, że znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, gdzie często obowiązują restrykcyjne normy higieniczne oraz sanitarne. Jakim dokładnie cechom szklane butelki, słoiki bądź karafki zawdzięczają swą nieustanną popularność? Przede wszystkim wykazują one wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, a dzięki obojętności chemicznej w żaden sposób nie zmieniają właściwości zamkniętych w nich produktów. Szkło zatem nie wpływa ani na smak, ani na zapach czy kolor określonych wyrobów, co jest bardzo korzystne dla finalnych konsumentów. Zerowe ryzyko reakcji chemicznych oznacza jednocześnie dłuższą przydatność artykułów do spożycia. Użytkowanie szklanych opakowań świetnie wpisuje się ponadto w ekologiczne trendy. Ich produkcja nie generuje dużej ilości odpadów, a poddane procesowi recyklingu mogą zostać wykorzystane ponownie.

Szklane opakowania od solidnej firmy

Produkcja opakowań ze szkła to proces wieloetapowy, wymagający rozbudowanego zaplecza technologicznego. Szeroki asortyment tego typu wyrobów zapewnia bez dwóch zdań przedsiębiorstwo  Iglass Sp. z o.o. Od początku swego istnienia stawia one za priorytet satysfakcję kontrahentów, starając się sprostać ich rosnącym oczekiwaniom. Powyższa firma swą ofertę kieruje  głównie do klientów z branży spożywczej, w tym alkoholowej. Dzięki atrakcyjnym cenom, profesjonalnej obsłudze oraz terminowym dostawom podmiot jest uznawany za solidnego partnera do długofalowej współpracy. Jak tłumaczy jego przedstawiciel:

W kwestii jakości naszych produktów nie uznajemy żadnych kompromisów. Oferujemy zarówno  opakowania przezroczyste, jak i kolorowe, które powstają z wykorzystaniem topowych barwników. Dysponując nowoczesnym zapleczem technicznym, jesteśmy w stanie niemalże dowolnie udekorować szkło, przez co z powodzeniem może pełnić funkcję marketingową. Mamy pełną świadomość zróżnicowanych potrzeb klientów, dlatego proponujemy opakowania o zdywersyfikowanych kształtach, rozmiarach oraz pojemności.

Przyjazne środowisku butelki do wina, karafki na drinki, szklane zakrywki w postaci korków – to tylko część bogatej oferty opisywanego przedsiębiorstwa. Nie sposób pominąć faktu, że dostarcza one na rynek również rozmaite zamknięcia szklanych opakowań, w tym standardowe zakrętki aluminiowe oraz modele z dozownikiem na zatrzask guala.