Transportowanie piasku pod różne inwestycje

Materiał partnera
2019-09-20
węgiel

We wszystkich pracach budowlanych niezbędne są rozmaite materiały. Jednym z nich jest piasek. Bez niego nie można ruszyć z żadną budową. Dlatego przed przystąpieniem do prac budowlanych powinniśmy zadbać o to, aby dostarczyć piasek na teren budowy. W dzisiejszych czasach znaleźć można oferty firm, które specjalizują się w dostarczaniu piasku pod różne inwestycje budowlane. Dzięki nim możliwe jest szybkie otrzymanie ważnego dla nas materiału.

Oferta firm transportujących piasek

Piasek jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów podczas prac budowlanych. Fachowcy zajmujący się budowaniem nowych domów, czy innych budynków potrzebują bardzo dużo tego surowca, aby mogli wykonywać swoją pracę. Zakupienie piasku przed rozpoczęciem budowy jest bardzo ważne, jednakże problem może stanowić jego transport na teren budowy. Piasek jest sypkim materiałem, który tylko pozornie wydaje się łatwy do przetransportowania. Większość z nas nie posiada odpowiednich pojazdów do przewożenia większej ilości takich rzeczy. Podobna sytuacja jest z firmami wykonującymi prace budowlane. Spora część z nich nie posiada sprzętu pozwalającego na transport piasku na teren budowy, szczególnie jeśli chodzi o firmy zajmujące się budowami domów, czy innych budynków takich rozmiarów.

W celu przetransportowania piasku na plac budowy musimy poszukać firmy, która zajmuje się przewożeniem tego materiału. Na szczęście naleźć można firmy oferujące usługi w tej branży. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z tej branży z firmy Jerzy Olszak Sprzedaż Węgla, pracownicy firmy transportującej piasek zazwyczaj podejmują się zadań takich jak:

  • dostawa piasku na działkę,
  • dostawa piasku pod kostkę brukową,
  • dostawa piasku pod wjazdy na posesję,
  • dostawa pisaku pod chodniki,
  • dostawa piasku na budowę.

W zależności od tego, jakim zapleczem transportowym dysponuje dana firma, możliwe jest dostarczenie piasku do klienta w różnym tonażu. Niektóre firmy działające w tej branży oferują dostarczenie piasku od 2 do 6 ton. Ilość dostarczonego materiału uzależniona jest także od potrzeb klienta.

Powszechnie wykorzystywane rodzaje piasku

Od fachowców z różnych branż, w tym od specjalistów oferujących transport piasku można dowiedzieć się jakie są rodzaje tego surowca. Firmy przewożące piasek często decydują się na transport piasku płukanego, czy piasku zasypowego. Dzieje się tak ze względu na częste wykorzystywanie tych rodzajów piasku w różnych pracach budowlanych. Piasek płukany najczęściej występuje w frakcji 0-2mm, co oznacza, że ziarna piasku płukanego nie przekraczają 2mm. Ten rodzaj piasku otrzymuje się za pomocą przesiewania go na morko. Odpowiednikiem tego typu piasku jest piasek sucho siany, który otrzymuje się w procesie przesiewania na sucho.


Piasek zasypowy cechuje się gorszą jakością od piasku płukanego, ponieważ nie posiada takiej ziarnistości. Poza tym nie posiada żadnej określonej frakcji, co sprawia, że ziarenka piasku mogą być znacznie większe niż 2mm.

Opracowanie artykułu:

Jerzy Olszak Skład Węgla i Opału

74-201 Reńsko 31D zachodniopomorskie
e-mail