Posadzka jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku. Wyróżnia się wśród nich wiele rozwiązań. Szczególnie w halach magazynowych i obiektach przemysłowych wykorzystuje się między innymi bezspoinowe posadzki betonowe, których montaż oferuje nam firma MD Projekt. Dowiedzmy się o nich czegoś więcej.

Czym charakteryzuje się bezspoinowa posadzka betonowa?

Posadzki przemysłowe dzielą się na wiele różnych typów. W miejscach takich jak zakłady przemysłowe czy hale magazynowe najważniejsze jest nie tylko bezpieczeństwo, ale również wytrzymałość danej powierzchni. Betonowe posadzki bezspoinowe to rozwiązanie, w którym tworzy się jednolitą nawierzchnię. Tego rodzaju posadzkę możemy układać przy pomocy różnych metod. Wyróżnia się tutaj przede wszystkim wylewanie, zacieranie, a także ubijanie.

Warto zauważyć, iż w takich przypadkach nie tworzy się również dylatacji termicznych oraz pozornych (przeciwskurczowych). Posadzki bezspoinowe nie posiadają także fug.

Jakie są zalety betonowych posadzek bezspoinowych?

Największą zaletą jeśli chodzi o bezspoinowe posadzki betonowe jest ich wytrzymałość. Odporne są one bowiem zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i wilgoć. Tego rodzaju podłogi, których tworzeniem zajmuje się firma MD Projekt z Elbląga są też znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Personel tej firmy posiada wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej co ma znaczący wpływ na jakość oferowanych usług.

Dysponują oni również wysokiej klasy sprzętem dzięki któremu wszystkie zlecenia wykonywane są  terminowo. Współpracują oni z renomowanymi dostawcami oraz producentami betonu i innymi uznanymi podmiotami.