Wózki widłowe – jak radzić sobie z najczęstszymi awariami?

Materiał partnera
2019-06-27
wózek widłwoy

Trudno byłoby wyobrazić sobie sprawnie i przede wszystkim wydajnie funkcjonujący magazyn bez wózków widłowych. To właśnie dzięki tym maszynom możliwy jest szybki oraz bezpieczny załadunek i rozładunek często bardzo ciężkich palet z towarem. Bez względu na to, czy chodzi o wózki spalinowe, czy elektryczne, narażone są one na różnego rodzaju awarie. Co najczęściej powoduje uszkodzenie i co w zakresie naprawy oferują specjaliści?

Awarie wózków widłowych – przyczyny

Nie należy zapominać o tym, iż to właśnie wózki widłowe muszą znosić największe obciążenia. Z powodzeniem wykorzystuje się je zarówno w pracach na zewnątrz, jak i wewnątrz hal i magazynów. Zdecydowana większość awarii wynika jednak z niewłaściwej eksploatacji. Dość częstym zjawiskiem jest unoszenie towarów znacznie cięższych, niż określa to specyfikacja techniczna wózka. Oczywiście, jeśli zdarzy się to raz, to nie powinno nieść ze sobą poważnych konsekwencji. Zdecydowanie gorzej, jeśli proceder ten powtarzany jest wielokrotnie. Do uszkodzenia jednostki napędowej, podobnie jak w przypadku samochodów, może przyczynić się jazda na zbyt wysokich obrotach w momencie, w którym silnik nie jest jeszcze odpowiednio rozgrzany.

Wózki widłowe, ze względu na środowisko pracy, narażone są także na częste uszkodzenia ogumienia. Rzadko kto dysponuje odpowiednią wiedzą i przede wszystkim specjalistycznym sprzętem, aby samodzielnie podjąć się naprawy wózka. Dlatego najlepszym i zarazem najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Jan-Car, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe i rzetelne wsparcie w zakresie naprawy wózków widłowych. Co konkretnie oferują specjaliści?

Serwis wózków widłowych – co konkretnie

Wśród wielu usług, związanych z naprawą wózków widłowych szczególnie wartościowe wydają się te, dotyczące serwisu elementów hydrauliki siłowej. Fachowcy zajmą się także naprawą tego, co najważniejsze, czyli silników oraz skrzyń biegów. W razie zaistnienia takiej konieczności wszyscy zainteresowani mogą liczyć także na regenerację masztów oraz układów zawieszenia. Nowoczesne wyposażenie umożliwia serwisantom bardzo szybką wymianę opon w momencie, w którym albo zostały zniszczone, albo po prostu straciły swoje właściwości trakcyjne.

Aby zwiększyć oszczędności związane z pracą maszyn, wózki widłowe można wyposażyć w instalację gazową. W sytuacji, w której awaria okazuje się bardzo poważna i nie ma możliwości naprawienia wózka na placu klienta, najlepsze serwisy wózków widłowych zapewniają dostęp do maszyn zastępczych. Na specjalne życzenie klienta wózek widłowy może zostać wyposażony w akcesoria dodatkowe takie jak przesuwy boczne wideł, czy chwytaki obrotowe.