Wszechstronne zastosowanie worków foliowych

Materiał partnera
2019-05-22

Korzystanie z różnego rodzaju worków foliowych jest dzisiaj na porządku dziennym. Są obecne właściwie w każdym gospodarstwie domowym. Sprawdzają się w wielu dziedzinach: jako worki na śmieci, do segregacji odpadów, do przechowywania żywności czy do noszenia zakupów. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu można je wykorzystać na różne sposoby.

Charakterystyka folii HDPE i LDPE

Najpowszechniej stosowane i najpopularniejsze worki są produkowane z folii hdpe i ldpe. Obie folie są zrobione z polietylenu, jednak różnią się właściwościami. Przy produkcji worków z folii hdpe wykorzystuje się polietylen o większej gęstości, który sprawia, że są one cieńsze, ale dość mocne i wytrzymałe. Hdpe to jeden z najbezpieczniejszych plastików, który jest odporny na wszelkie ciecze (woda, alkohol, ług, benzyna) i substancje silnie utleniające (kwas siarkowy czy niektóre środki do czyszczenia). Z tego względu jest wykorzystywany w produkcji pojemników na olej opałowy, worków na odpady czy też worków na żywność. Folia ldpe ma niższą gęstość. jest tworzywem bezwonnym imało odpornym na wysokie temperatury. Jest bardziej rozciągliwa i odporna na zniszczenia. To powoduje, że ma zastosowanie w produkcji reklamówek wielorazowych, dużych worków na śmieci, folii termokurczliwych czy miękkich butelek. Jeden i drugi typ materiału w produkcji worków foliowych wykorzystuje firma PPHU Piotr Moczulski z Ostrówca, która działa od trzydziestu lat produkując worki na śmieci, opakowania i foliowe rękawy.

Zastosowanie worków foliowych

Folia hdpe oraz ldpe  może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów. Pod względem jej zastosowania można wytworzyć produkty użyteczne w życiu codzienny i wielu gałęziach przemysłu. Z tych dwóch typu folii robi się przede wszystkim reklamówki, i te cienkie, jednorazowe, i te grubsze, wielokrotnego użytku. Reklamówki są bardzo przydatne podczas robienia zakupów. W te cienkie można pakować osobno owoce, warzywa i inne produkty, a potem całość przetransportować do domu w większej i bardziej wytrzymałej torbie foliowej. Poza tym reklamówki stanowią świetny element kampanii reklamowych wielu firm. Produkcją również tego typu gadżetów reklamowych zajmuje się firma z Ostrówca. Jest zarówno producentem tych tradycyjnych reklamówek, jak też toreb reklamowych, które są wytwarzane na potrzeby klientów. Z folii polietylenowej zrobione są też opakowania oraz worki esd, które zapewniają długotrwałe utrzymanie właściwości przechowywanych produktów, jednocześnie zabezpieczając przed działaniem pól elektrostatycznych czy wyładowaniami. Mogą posiadać zapięcie strunowe, czyli suwak, dzięki czemu nadają się do przechowywania drobnych elementów. Powszechnie folia polietylenowa jest stosowana do produkcji worków na śmieci, które pozwalają na segregację odpadów oraz w dużym stopniu ułatwiają wywóz śmieci oraz ich recykling. Zazwyczaj wykorzystuje się tu folię ldpe, gdyż wykonane z niej worki, ze względu na swoje przeznaczenie, są znacznie mocniejsze, trwałe i grubsze. W firmie pana Piotra Moczulskiego dostępne są worki o różnej pojemności od 35 litrów do 240 litrów (worki budowlane, ogrodowe czy szpitalne). Do wyboru są worki z taśmą lub bez niej, w kolorach odpowiadających segregowanym odpadom: żółte na plastik, zielone na szkło i niebieskie na papier, z nadrukiem lub bez niego. Poza wymienionymi produktami w ofercie firmy można znaleźć także rękawy foliowe oraz usługi fleksograficzne, które wykonywane są na materiałach powierzonych od klienta bądź na własnych. Nadruk jest wykonywany w czterech kolorach, a dzięki zaopatrzeniu w surowce od sprawdzonych dostawców, jest od najwyższej jakości.  

Opracowanie artykułu: