Palety to jedno z najczęściej wykorzystywanych opakowań w transporcie wysokogabarytowych przedmiotów na terenie kraju jak i za granicą. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem palet są palety drewniane, które można później wykorzystać do przygotowania niestandardowych rozwiązań dla domu lub ogrodu. Nie tak dawno europalety z drewna stały się bardzo modnym i popularnym elementem dekoracyjnym w przestrzeni prywatnej i publicznej.

Zalety palet z drewna

Najczęściej spotykane palety typu euro mają konstrukcję drewnianą. Ich najważniejszą zaletą jest duża wytrzymałość i łatwa naprawa. Powszechność europalet sprawia, że w szybki sposób znajdziemy brakujące elementy i naprawimy swoje palety. Co więcej palety z drewna są bardzo wygodne i nie stanowią dużego problemu ze składowaniem. W odróżnieniu od palet produkowanych z tworzyw sztucznych ich produkcja i użytkowanie są w stu procentach ekologiczne. Z tego względu cieszą się rosnącą popularnością wśród osób, które chcą otaczać się ekologicznymi przedmiotami. Niewątpliwym atutem palety drewnianej jest jej design. Po zakończeniu użytkowania w hurtowni lub firmie produkcyjnej można przerobić ją na meble lub inne elementy wyposażenia do domu lub ogrodu.

Zastosowanie europalet

Europalety w sklepie czy na magazynie nie prezentują się okazale. Często są zabrudzone, szare i lekko podniszczone. W stanie surowym nie wyglądają dobrze. Jednak wystarczy niewielki wkład pracy, a całkowicie zmienią swoje oblicze.  Zyskują dzięki użyciu puszki farby czy zastosowaniu papieru ściernego lub szlifierki. Palety muszą być dokładnie wyczyszczone, aby pozbyć się nierówności, drzazg czy drobnych uszkodzeń. Dzięki zastosowaniu w produkcji drewna miękkiego lub twardego proces ten nie jest skomplikowany. W ostatni etapie palety należy pokryć lakierem lub farbą, aby zabezpieczyć je przed niszczeniem.

Europalety są wytrzymałe i dlatego znajdują zastosowanie do produkcji designerskich meblu do domy, mieszkania lub ogrodu. Kryją one w sobie nieograniczony potencjał aranżacyjny i tak naprawdę pasują do każdego, nawet bardzo tradycyjnego wnętrza. Z europalet można, więc stworzyć piękne stoliki nocne, stoliki kawowe lub kuchenne, szafki na buty, fotele, a nawet ramę pod łóżko. Aby meble spełniały swoją funkcję wystarczy je dobrze zbić, ale przede wszystkim zabezpieczyć farbą lub lakierem. To wzmocni ich twardość i sprawi, że będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata.