Wyposażenie profesjonalnej pralni - co w niej znajdziemy?

2019-09-20
pralki

Polacy coraz chętniej przekonują się do zalet korzystania z pralni - zarówno samoobsługowych, jak i chemicznych. Takie miejsca powstają w coraz większej liczbie miast, a liczba osób korzystających z usług profesjonalnych pralni rośnie. W tej kwestii w ciągu kilku lat powinniśmy dojść do poziomu, który można spotkać w krajach zachodnich. Czy jednak wiesz, jak funkcjonuje taka pralnia? W tym artykule zaglądamy do jej wnętrza, by sprawdzić, jaki sprzęt możemy tam znaleźć.

Sprzęt pralniczy - niezbędne maszyny


Profesjonalna pralnia chemiczna musi być wyposażona w wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu czyszczenie ubrań klientów będzie szybkie, a przede wszystkim skuteczne. Na szczęście dla właścicieli pralni, istnieje na rynku kilka firm, które zapewniają wyposażenie pralni. Jakie są niezbędne do prowadzenia własnego biznesu pralniczego?


Mowa przede wszystkim o agregatach chemicznych. To najważniejszy element wyposażenia profesjonalnej pralni, ponieważ to właśnie w nich odbywa się czyszczenie ubrań klientów. Nowoczesne agregaty chemiczne są również bardzo ekologiczne, ponieważ wykorzystywany w praniu rozpuszczalnik może zostać użyty ponownie. To rozwiązanie oszczędne dla właścicieli i przyjazna dla środowiska - tłumaczą nam pracownicy firmy Pralus Systemy pralnicze.


W przypadku trudnych do usunięcia plam, zanim dane ubrania trafią do wielkich agregatów, trafiają one na stoły lub kabiny detaszerskie. Służą one do wstępnego usunięcia zabrudzeń, które mogą nie zejść podczas klasycznego prania. Na tym etapie często stosowana jest para wodna, która pomaga usuwać zabrudzenia.


Po wypraniu ubrań konieczne jest ich wyprasowanie. Tutaj swoje zastosowanie znajdują stoły oraz manekiny prasowalnicze, dzięki którym odzież wracająca do klienta jest wyprasowana i świeża. Samo prasowanie odbywa się na stołach, a zastosowanie manekinów pomaga utrzymać wyprane ubrania w odpowiedniej formie.


Co jeszcze używa się w pralni chemicznej?


Na rynku dostępne jest również kilkadziesiąt innych produktów, które ułatwiają w praniu ubrań. Są to przede wszystkim różnego rodzaju żelazka parowe, czy też wytwornice parowe. Dobrze wyposażona pralnia powinna mieć również kilka manekinów, czy też mniejsze agregaty chemiczne.

Opracowanie artykułu:

Pralus Systemy pralnicze

ul. Dolna 440, 32-440 Rudnik małopolskie
e-mail
www