Bezpieczny transport dużej ilości kwiatów czy sadzonek może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim muszą mieć one stabilne podłoże, by nie przewracały się podczas podróży. Zawijanie poszczególnych roślin w gazetę i umieszczanie obok siebie w kartonach nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, będzie zastosowanie profesjonalnych palet transportowych do doniczek, których szeroki wybór oferuje firma ANMA z Milanówka.

Palety transportowe do doniczek z kwiatami – co warto o nich wiedzieć?

Palety przeznaczone są zarówno do doniczek kwadratowych, jak i okrągłych. Te proponowane przez producenta palet ANMA występują z różną liczbą otworów, wynoszącą od 6 do 40 sztuk, co umożliwia przetransportowanie bardzo dużej ilości sadzonek. Są bardzo odporne i wytrzymałe, a dzięki odpowiedniej konstrukcji zapewniają właściwe odwodnienie roślin. Materiał, z którego zostały wykonane palety, zapewnia stabilność w czasie transportu, a jednocześnie jest bardzo elastyczny, co znacznie ułatwia obsługę doniczek.

Jak przygotować rośliny do transportu?

Przede wszystkim należy zadbać o ich bezpieczeństwo, czyli umieścić je w profesjonalnych paletach do transportu doniczek z kwiatami.

„To bardzo bezpieczne, a jednocześnie wygodne rozwiązanie. Rośliny są tak umiejscowione, by nie zagrażał im ścisk, a dzięki ustawieniu palet w równych szeregach, zajmują w transporcie optymalną ilość miejsca”

–  mówi przedstawicielka firmy ANMA.

Przed podróżą warto też zadbać o odpowiednie nawodnienie roślin. W zimie wystarczy lekko je zwilżyć, natomiast latem, przy bardzo wysokich temperaturach należy je solidnie podlać. Jeżeli wody będzie za dużo, odpowiednio wykonane w paletach przelewy, ułatwią pozbycie się płynu z poszczególnych komór. I zawsze należy dołożyć wszelkich starań, by transport trwał jak najkrócej.

Czy palety transportowe do doniczek to jedyna propozycja firmy ANMA?

Oczywiście, że nie! Produkcja palet do transportu doniczek z kwiatami to tylko niewielka część oferty firmy, której głównym profilem działalności jest produkcja np. opakowań na czekoladki, opakowań zamykanych na gorąco oraz wielu innych opakowań spożywczych. ANMA wykonuje również tace transportowe, wystawiennicze oraz blistry. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży i kadrze wykwalifikowanych pracowników firma jest w stanie zrealizować każde powierzone jej zlecenie.