To co dla wielu z nas jest zbędnym odpadkiem, dla innych bywa cennym surowcem wtórnym. Zakład Przerobu Złomu to przykład firmy, dla której ekologia i proekologiczny tryb życia stanowi najważniejszą wartość. Przedsiębiorstwo zlokalizowane jest w Toruniu w województwie kujawsko-pomorskim. Jaki jest zakres jego działalności?

Skup i sprzedaż złomu

Firma od lat zajmuje się  skupem i sprzedażą różnego rodzaju złomu. W Zakładzie Przerobu Złomu możemy spieniężyć metale kolorowe, takie jak miedź, aluminium, mosiądz czy cyna. Nie warto wyrzucać na śmietnik starych kabli, zużytych puszek czy mosiądzowych elementów dekoracyjnych. Wszystkie te przedmioty mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane do produkcji innych rzeczy. Przedsiębiorstwo skupuje także złom stalowy, poprodukcyjny, poamortyzacyjny i kolejowy. Do skupu przyjęta zostanie też stal kwasoodporna, żelazostopy i stale stopowe. Z kolei na sprzedaż firma przeznacza złom stalowy, żeliwny, kable, rury i metale kolorowe. Firmy zajmujące się recyklingiem mogą nabyć też całe cysterny  i zbiorniki wielkogabarytowe. Zakład Przerobu Złomu gwarantuje swoim klientom atrakcyjne ceny i uczciwość w przeprowadzaniu każdej transakcji. Firma posiada wszelkie niezbędne koncesje dotyczące składowania niebezpiecznych dla środowiska materiałów. Może też legalnie handlować odpadami poprodukcyjnymi i złomem poamortyzacyjnym. Wszystko to, czyni przedsiębiorstwo rzetelnym partnerem do współpracy.

Podstawianie kontenerów

Jeżeli planujemy gruntowny remont domu lub porządki w garażu, warto zastanowić się nad zamówieniem kontenera, w którym będziemy mogli składować złom, kable i uszkodzone sprzęty gospodarstwa domowego. Zakład Przerobu Złomu dysponuje kontenerami o różnej wielkości, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do swoich potrzeb. Na pochwałę zasługuje także szybka realizacja zlecenia. Pracownicy firmy podstawiają kontener zgodnie z ustaleniami i odbierają go, gdy ten całkowicie się zapełni. Dzięki temu nie musimy martwić się o transport złomu we własnym zakresie, a jeszcze możemy na nim zarobić.

Demontaż konstrukcji stalowych i rozbiórki

Rozbiórka budynku wiąże się także z demontażem konstrukcji stalowych. Potrzeba specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanych pracowników, by proces ten odbył się w pełni bezpiecznie. W Zakładzie Przerobu Złomu znajdziemy jedno i drugie. Firma kompleksowo przeprowadzi niezbędny demontaż lub rozbiórkę budynku i zajmie się przygotowaniem dokumentacji technicznej. Powierzenie zadania profesjonalistom to gwarancja sukcesu.