Rolnicy, którzy specjalizują się w uprawie rolnej, muszą co roku sprzedaż plony. Sprzedaż klientom indywidualnym bywa bardzo kłopotliwa, dlatego wielu z nich wybiera skupy zboża. Dlaczego warto podjąć współpracę ze skupem zboża?

Czym jest skup zboża?

Na początek warto zacząć od tego, czym jest skup zbóż? Jak mówi nam właściciel skupu Rad -Rol, Radowsław Myjak, skup zboża jest miejscem, które zajmuje się kupowaniem plonów bezpośrednio od rolników. Na skupie można jednorazowo sprzedać duże ilości  pszenicy, pszenżyta, rzepaku, kukurydzy mokrej jak i suchej. Skup zboża najbardziej oblegany przez rolników jest w czasie żniw, kiedy przyczepy ze zbożem na sprzedaż są przywożone bezpośrednio po zbiorze jak i w trakcie całego roku.

Zboże ze skupu jest później przeznaczone głównie na pasze jak i do młynów, w celu pozyskania z niego mąki czy otrąb.

Dlaczego skup zboża to doskonałe miejsce na sprzedanie plonów? Współpraca ze skupem zboża ma wiele zalet - poznaj je wszystkie.

Zalety sprzedaży plonów do skupu zboża

  • Sprzedaż zboża od ręki - rolnikom zależy na tym, aby szybko i sprawnie sprzedać swoje plony. Szukanie indywidualnych klientów na plony nie zawsze jest proste, dlatego skorzystanie z oferty skupu zboża jest kuszącą opcją, ponieważ można od ręki sprzedaż dostępne plony i nie trzeba szukać klientów indywidualnych.

  • Sprzedaż bezpośrednio po zbiorze - dużą zaletą współpracy z miejscem zajmującym się kupowanie zboża jest możliwość sprzedaży plonów bezpośrednio z pola. Znacznie to ułatwia całą transakcję - wystarczy załadować zboże na przyczepę i udać się do skupu. To świetny wybór dla rolników, którzy mają wiele ziemi ornej i nie mają czasu na to, aby szukać sposobów na przechowanie zboża.

  • Gwarancja uczciwej ceny - skupy zboża oferują prawdziwe, rynkowe ceny, które ustalane są między innymi na podstawie procenta wilgotności ziaren. Skupy oferują uczciwe ceny i jasne warunki współpracy, więc rolnik od razu wie, ile pieniędzy dostanie za sprzedane zboże.

  • Brak problemów związanych z przechowywaniem zboża - odpowiednie przechowanie zboża przez nawet krótki czas wymaga odpowiedniego przygotowania. Zboże powinno być przechowywane najlepiej w suchym silosie zbożowym, który trzeba zabezpieczyć przed szkodnikami, takimi jak myszy, szczury, mole spożywcze i inne owady żywiące się zbożem. Kiedy sprzedajesz zboże bezpośrednio do skupu, nie musisz przejmować się jego przechowywaniem przez długi czas.