Więźba dachowa to ważny element konstrukcyjny dachu, którego zadaniem jest przeniesienie obciążenia z pokrycia dachowego na ściany nośne budynku. W związku z tym, przy zakupie drewna na więźbę, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Kluczem do solidnej konstrukcji jest wysokiej jakości drewno budowlane, które zakupisz w Składzie Tarcicy Bielany Przemysław Górowicz.

Cechy drewna wysokiej jakości

Zanim użyjesz drewna, powinieneś poznać jego właściwości. Aby konstrukcja dachowa cechowała się wytrzymałością, warto podczas kompletowania materiałów budowlanych zwrócić uwagę na następujące atrybuty:

  • gatunek drzewa, z jakiego wykonano produkt (najlepszy wybór stanowi drewno iglaste – sosna, jodła, świerk),

  • twardość – twardszy materiał jest odporniejszy,

  • wilgotność -drewno jest naturalnie higroskopijne, jednak większa zawartość wody może grozić rozwojem grzybów,

  • gęstość – dobrej jakości surowiec cechuje się wysoką gęstością,

  • wytrzymałość na zginanie– drewno wysokiej jakości powinno wykazywać zdolność do podtrzymania obciążeń.

Wybór drewna na więźbę dachową jest ogromnie ważny, dlatego warto postawić na produkt od zaufanego dostawcy.

Oferta Składu Tarcicy Bielany Przemysława Górowicza

Skład Tarcicy w Bielanach (woj. małopolskie) to doświadczona firma oferująca usługi tartaczne. Przedsiębiorstwo zapewnia produkty spełniające najwyższe standardy. W tartaku Przemysława Górowicza otrzymasz tarcicę budowlaną nieobrzynaną i obrzynaną (m.in. deski, bale, listwy, łaty i krawędziaki) oraz solidne produkty skierowane dla budownictwa, w tym więźby dachowe. Aby spełnić oczekiwania klientów, pracownicy Składu Tarcicy podchodzą z zaangażowaniem do każdego z powierzonych im zadań, aby zapewnić terminowość zleceń przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Postawienie na zaufanego dostawcę to najlepszy sposób na zagwarantowanie, że znajdziesz produkt wysokiej jakości, spełniający wszystkie wymagania przepisów budowlanych.