Do metali kolorowych, które nazywane są również nieżelaznymi, można zaliczyć np. ołów, cynę, cynk, aluminium i miedź. Te surowce wtórne mają niezwykle pożądane parametry. Ponadto również wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu. Ich skupem zajmuje się firma Złom-Biała Sp. z o.o. Dowiedz się, dlaczego warto podjąć z nią współpracę!

Jakimi parametrami wyróżniają się metale kolorowe?

Do parametrów, jakimi wyróżniają się metale kolorowe można zaliczyć np. łatwość obróbki i wysoką odporność na korozję. Do tego również te surowce wtórne mają wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego. Inną ich cechą jest swoboda formowania. Są one także trwałe i wytrzymałe na różne temperatury. Wykorzystywane są np. do produkcji opakowań, urządzeń elektronicznych i samochodów. Metalowe kolorowe mogą znajdować się w wielu przedmiotach, z których korzystasz w domu. Gdy się zużyją, nie warto ich wyrzucać.

Jakie są zalety oddawania metali kolorowych do skupu złomu?

Rozwiązanie, jakim jest oddanie metali kolorowych do skupu, niesie ze sobą wiele korzyści. Możesz to zrobić w firmie Złom-Biała Sp. z o.o. Dzięki temu masz możliwość zarobienia trochę pieniędzy. Najbardziej znanym tego typu surowcem wtórnym jest miedź, którą na pewno znajdziesz w swoim domu. Stosuje się ją np. do produkcji naczyń kuchennych. Jednak można tu wymienić ich więcej! Brąz i mosiądz jest np. w zaworach, kolektorach, łożyskach, grzałkach, tulejach i kranach. Te metalowe kolorowe możesz oddać na skup złomu. W ten sposób dbasz o środowisko naturalne. Dokładasz swój wkład w walce o czystą planetę. Cena surowca zależy np. od stopnia jego przydatności.