Obróbka skrawaniem CNC to popularna technologia tworzenia półproduktów, gotowych wyrobów, czy też prefabrykatów m.in. z surowców metalowych. Istotną całego procesu skrawania, jest dzisiaj odpowiednie zaprojektowanie CAD/CAM, a następnie zautomatyzowanie produkcji. Dla wysokiej jakości prac, istotne jest jednak również wykorzystywanie tylko sprzętów renomowanych marek. Z nami dowiesz się, jakie z nich są najlepsze na polskim rynku.

Polecane obrabiarki

Na światowym, w tym polskim rynku można znaleźć wiele typów obrabiarek skrawaniem, odmiennych producentów. Dzisiaj jednak dzięki porównywaniu własności użytkowych, dzięki danym zbieranym z ośrodków przemysłowych oraz z pracowni metaloplastycznych, a także dzięki testom sprawnościowym, można łatwo wyróżnić marki, którymi powinni przedsiębiorcy szczególnie się zainteresować. Jeśli chodzi o przecinarki taśmowe, które występują w wersji poziomej oraz pionowej, polecanym ich producentem jest firma BEHRINGER. Marka oferuje również specjalistyczne sprzęty do cięcia pod kątem, czy przecinarki wielkogabarytowe. Bardzo pożądanymi na rynku są również nowoczesne przecinarki wykonane w technologii tarczowej. Tu warto zainteresować się urządzeniami EISELE z grupy produktów VMS, PSU, HCS, VA-L. Ostatnie z nich to super wydajne przecinarki do wielkoseryjnego cięcia aluminium i metali kolorowych, które nie tylko kupują pracownie obróbki skrawaniem, ale także firmy recyklingowe.

Do kolejnych renomowanych marek urządzeń zautomatyzowanego skrawania metali i różnych ich stopów, zalicza się producentów VERNET BEHRINGER oraz ROSLER, które słyną z tworzenia wyjątkowych linii i obrabiarek do obróbki strumieniowo ściernej, a także do obróbki konstrukcji stalowych oraz blach. Urządzenia tychże koncernów, pozwalają tworzyć wyroby dedykowane dla przemysłu, motoryzacji, energetyki, dekarstwa, wnętrzarstwa, ogrodnictwa, czy szeroko pojętego budownictwa. Jedynym ich polskim dystrybutorem jest zaś firma AWEXIM, która zapewnia nie tylko sprzedaż, ale także serwis maszyn i pełne doradztwo techniczne wraz z branżowymi usługami outsourcingowymi – poznasz je odwiedzając stronę internetową podmiotu.

Solidny osprzęt

Nie tylko na jakość i precyzję procesów obróbki wpływają same maszyny i ich sterowalność. Ważny jest także osprzęt, który powinien być certyfikowany, przebadany, a także atestowany. Tu po raz kolejny warto kierować się wypracowaną renomą kilku producentów. Podążać warto zatem za produktami marek WIKUS, BOTEK, NACHI, a także TUNGALOY. Firmy te zapewniają wysokiej klasy – premium – oraz atrakcyjne cenowo piły taśmowe, narzędzia do głębokiego wiercenia, narzędzia monolityczne, a także narzędzia składane.