czas czytania: 2 min materiał partnera

Czym wyróżniają się nowoczesne sprężarki powietrza?

Sprężarki powietrza

Sprężarki powietrza są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Nierzadko ich eksploatacja jest niezwykle intensywna – urządzenia muszą funkcjonować przez całą dobę, co wymaga zastosowania rozwiązań sprawdzonych i gwarantujących wydajność na najwyższym poziomie. Takie są właśnie nowoczesne modele sprężarek powietrza. Czym się wyróżniają?

Sprężarki śrubowe

Do najczęściej wybieranych oraz rekomendowanych modeli sprężarek zaliczają się bez wątpienia modele śrubowe. Dostępne m.in. w dwóch wariantach – olejowym i bezolejowym – są przystosowane do intensywnej eksploatacji, co jest ich niewątpliwym atutem. W przypadku sprężarek śrubowych olejowych warto wspomnieć o wysokiej kulturze pracy i niezawodności. Zastosowanie oleju to jednak konieczność regularnego serwisowania urządzeń tego typu, o czym należy pamiętać. Konserwacja jest bowiem zadaniem wymagającym specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności.

Zajmie się nią firma Pneumatik S.A., która jest w stanie dostarczyć swoim klientom nowoczesne sprężarki powietrza, ale też zadbać o ich stan poprzez czynności serwisowe, a także właściwy montaż.

Warto pamiętać również o urządzeniach bezolejowych – takie sprężarki śrubowe są bardzo trwałe, efektywne, wytwarzane przez nie powietrze pozbawione jest drobin oleju, gwarantują ciągłość pracy przy stałym ciśnieniu. Tego typu kompresory wybiera się przede wszystkim do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym.

Natomiast sprężarki śrubowe olejowe swoje zastosowanie najczęściej znajdują w przemyśle, lekkim i ciężkim, gdzie wymagana jest nieustanna praca urządzenia.

Nowoczesne rozwiązania

Oprócz sprężarek śrubowych w wariancie olejowym i bezolejowym warto zwrócić też uwagę na sprężarki tłokowe. Charakteryzują się one możliwością łatwego zaplanowania użytkowania dzięki szerokiej gamie wydajności. Dobrym rozwiązaniem są sprężarki tłokowe w wariancie bezolejowym, które wyróżniają się doskonałą jakością sprężonego powietrza. Z tego względu nowoczesne kompresory tego typu stosuje się m.in. w stomatologii czy branży spożywczej. Co ciekawe, mogą występować nawet w wersji mobilnej, co jest ich niewątpliwym atutem.

Sporym zainteresowaniem cieszą się też ciche i kompaktowe sprężarki typu scroll. Również i one bardzo dobrze sprawdzają się w technice medycznej i branży farmaceutycznej. Użytkuje się je w laboratoriach czy szpitalach nie tylko ze względu na ich efektywność, ale przede wszystkim wysoką kulturę pracy. Warto pamiętać, by ich montaż czy serwisowanie zlecić specjalistycznej firmie, która zajmuje się również sprzedażą nowoczesnych sprężarek powietrza. Kompleksowe usługi w tym zakresie pozwalają na dopasowanie optymalnego rozwiązania dla potrzeb klienta.