czas czytania: 3 min materiał partnera

Przechowywanie i transport produktów w punktach sprzedaży oraz skupu warzyw i owoców

hurtownia warzyw i owoców

Świeże, pachnące i dobrze wyglądające warzywa i owoce to priorytetowa kwestia podczas wyboru tych produktów. Zaopatrując się w nie zarówno w sklepach, jak też na hurcie czy w skupie, liczymy na to, że pozostaną w dobrej formie przez dłuższy czas. W dużej mierze zależy to od tego, w jaki sposób były transportowane i przechowywane. Prawidłowość tych czynności leży przede wszystkim w rękach dostawców, takich jak hurtownia Veg-pol z Młodyń Dolnych, którzy zajmują się sprzedażą i skupem owoców i warzyw.

Odpowiednie warunki przechowywania

By owoce i warzywa na długo zatrzymały swoją świeżość i smak, muszą być odpowiednio przechowywane. Po wyrwaniu ich z naturalnego środowiska stopniowo zaczynają tracić swoje wartości. Źle przechowywane tracą swój dobry smak, miękną, skórka zaczyna się marszczyć zaczynają gnić. By temu zapobiec, hurtownicy przechowują te produkty w specjalnych pomieszczeniach. Chłodnie pozwalają na zachowanie odpowiedniej wysokiej wilgotności powietrza przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnie niskie temperatury. Komory chłodnicze są wyposażone w regulację atmosfery. Dzięki temu, iż są pomieszczenia gazoszczelne, oprócz kontrolowania temperatury i wilgotności powietrza, można także obniżyć zawartość tlenu w powietrzu, co sprzyja hamowaniu procesu starzenia się warzyw i owoców.

Transport

Warzywa i owoce to dość wymagające, a jednocześnie niewdzięczne produkty do transportu. Ze względu na to, iż szybko się psują, a wiele z nich jest bardzo delikatnych i podatnych na wszelkie uszkodzenia, muszą być transportowane w ściśle określonych warunkach. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warzywa i owoce nie mogą być wysyłane w stanie dojrzałości konsumpcyjnej, nie mogą być także przechłodzone. Wymagają odpowiednio przygotowanych środków transportu, wyposażonych w chłodnie, mroźnie oraz przechowalnie. Powinny być przewożone w drewnianych skrzyniach. Można dopuścić też skrzynie kartonowe, ale pod warunkiem, że tektura z jakiej są wykonane, ma odpowiednią gramaturę i będzie odporna na wilgoć, co jest szczególnie istotne w transporcie morskim.

Co ma do zaoferowania hurtownia Veg-pol?

Na rynku istnieje wiele hurtowni spożywczych. Jeśli chodzi o warzywa i owoce, mogą one zajmować się tylko sprzedażą towarów, ale są też takie które oferują zarówno sprzedaż, jak też skup owoców i warzyw. Takim miejscem jest firma Veg-pol. Działa na rynku od 2015 roku pod czujnym okiem pana Jarosława Syty. Zajmuje się skupem i sprzedażą świeżych warzyw i owoców. Swoją ofertę kieruje zarówno do klienta indywidualnego, jak też do mniejszych i większych sklepów, marketów, restauracji czy hoteli. Wśród produktów znaleźć można paprykę, kapustę, fasolę, fasolkę szparagową żółtą i zieloną, pomidory, ogórki, bakłażany. Ale nie tylko. Firma stawia również na owoce sezonowe, takie jak truskawki, czereśnie, jagody, borówki, jabłka, śliwki, gruszki, wiśnie i wiele innych. Wszystkie produkty są przechowywane z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm sanitarnych. Korzystając z oferty hurtowni Veg-pol możesz liczyć na dobre ceny skupu produktów oraz na świeżość sprzedawanych owoców i warzyw.