Skupy kabli i przewodów przyjmują każde ich rodzaje, zapewniając pełen odzysk m.in. niezwykle cennej miedzi. Recykling w tym wypadku jest niezwykle ważny i daje możliwość ponownego przetworzenia i tym samym wykorzystania materiałów, które nadal stanowią kluczowy element w wielu branżach, w tym m.in. w przemyśle. Dlaczego jeszcze kable i przewody należy utylizować w punktach przyjmujących takie materiały?

Zużyte i zniszczone kable – czy mogą się jeszcze przydać?

Uszkodzenia mechaniczne zauważalne na strukturze kabli czy przewodów różnego typu to najczęstsze powody, dla których są one poddawane utylizacji. Pozbywamy się też kabli, które nie są nam już dłużej potrzebne lub przestały spełniać swoją funkcję ze względu m.in. na wprowadzenie nowocześniejszych, bezpieczniejszych czy po prostu nowszych wersji. W takiej sytuacji rekomendowanym rozwiązaniem jest oddanie niepotrzebnych już przewodów do specjalistycznych skupów zajmujących się ich ponownym przetwarzaniem.

Jest to ważne ze względu na drogocenne wnętrze większości kabli i przewodów. Są one bowiem przygotowane najczęściej z miedzi, która nawet przy recyklingu nie traci swoich parametrów. Dzięki temu można po odzysku wykorzystać ją do produkcji nowych kabli, ale nie tylko. Z miedzi tworzy się również wiele elementów wykorzystywanych w motoryzacji, budownictwie i innych branżach. W sposób profesjonalny odzyskuje ją z przewodów różnego typu skup MS Recykling, dysponujący zapleczem technicznym umożliwiającym ponowne wykorzystanie nawet poważnie uszkodzonych kabli. Jakie z nich mogą zostać przyjęte w specjalistycznym punkcie tego typu?

Jakie kable można oddać do skupu?

Oferta skupów kabli i przewodów skierowana jest nie tylko do klientów hurtowych, ale też osób prywatnych. Obie grupy korzystają na co dzień z wielu przewodów, które z różnych przyczyn ulegają zniszczeniu czy stają się po prostu niepotrzebne. Dotyczy to chociażby miedzianych kabli elektrycznych w izolacji czy kabli energetycznych. Z powodzeniem można je zbyć we wspomnianym skupie kabli, który przyjmie też przewody telefoniczne, a nawet wiązki samochodowe. Recyklingowi podlegają również wszelkiego typu przewody komputerowe.

Co ciekawe, nie muszą być one kompletne. Ponownemu przetwarzaniu można poddać nawet ścinki kabli, dlatego każda ich ilość zostanie z powodzeniem przyjęta w specjalistycznym skupie. W tego typu miejscach warto składać również przewody będące odpadami poprodukcyjnymi, elementy o znacznym stopniu uszkodzeń czy tzw. złom kabli. Niezależnie od ich charakterystyki i stanu zostaną ponownie przetworzone, co pozostaje działalnością przyjazną dla środowiska i pozwalającą na obniżenie cen wyrobów wykonanych z takich materiałów.