Wydajność prac przeprowadzanych na magazynie nie zależy jedynie od doświadczenia pracowników. Niebagatelną rolę w tym przypadku odgrywa również specjalistyczny sprzęt, do którego zdecydowanie zaliczyć można nowoczesne wózki widłowe - służące do bezpiecznego rozładunku i załadunku materiału zgromadzonego na paletach. Największym zainteresowaniem ze strony właścicieli firm cieszą się wózki elektryczne oraz te wyposażone w silniki Diesla. Na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Charakterystyka wózków widłowych z silnikiem Diesla


Zakup lub wynajem wózka widłowego wyposażonego w jednostkę wysokoprężną to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie niezawodność. Nie bez znaczenia jest także ekonomiczny wymiar całej inwestycji, ponieważ silnik Diesla, stanowi najlepszą gwarancję niskich kosztów utrzymania, dzięki niewielkiemu zużyciu paliwa.

Wysoki moment obrotowy, a także ogromna moc wynikające z konstrukcji silnika, zapewniają optymalne rezultaty w zakresie wydajności i eksploatacji maszyny. Tego typu wózki widłowe zostały zaprojektowane z myślą o wykonywaniu pracy na zewnątrz. Przyczyną tego, iż powinno się unikać wykorzystania ich w pomieszczeniach zamkniętych, są oczywiście wydobywające się z układu wydechowego spliny. Pod uwagę trzeba również wziąć stosunkowo duży hałas.

Podobnie jak w przypadku silników samochodowych, klucz do zachowania długiej bezawaryjności, stanowi konieczność regularnego serwisowania maszyny. Mowa tutaj przede wszystkim o wymianie filtrów i oleju. Ewentualna awaria będzie niestety wiązała się z bardzo wysokimi kosztami naprawy. Niemniej jednak solidna konstrukcja i duży udźwig przyczyniają się do tego, iż wózki widłowe z silnikiem Diesla najlepiej sprawdzą się np. w składach budowlanych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy warto postawić na wózek elektryczny?


Obecnie najnowocześniejszym i jednocześnie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem są wózki elektryczne. Ze względu na to, iż de facto nie mamy tutaj do czynienia z emisją spalin lub żadnych innych szkodliwych substancji, wózki te idealnie sprawdzą się do prac wewnątrz obiektów magazynowych. Konstrukcja oraz umieszczenie akumulatorów sprawiają, iż wózki tego typu charakteryzują się doskonałą manewrowością, co znacząco pomaga np. przy przemieszczaniu się pomiędzy regałami. Do zalet z pewnością zaliczyć można również bardzo cichą pracę maszyny.

Elektryczne wózki widłowe nie powinny być narażane na długotrwałą eksploatację w pomieszczeniach, w których panuje zwiększona wilgotność powietrza. Stopień skomplikowania przyczynia się również do tego, że w przypadku wystąpienia awarii bardzo trudno poradzić sobie z naprawą samodzielnie. Aby nie narażać się na dodatkowe wydatki, serwis warto powierzyć specjalistom z firmy Moto Tech Serwis i Sprzedaż Wózków Widłowych, którzy zadbają o sprawne przywrócenie maszyny do użytku.

Koszty związane z naprawą wózków elektrycznych nie są tak wysokie, jak w przypadku tych wyposażonych w silnik Diesla. Dlatego właśnie maszyny te cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Właściciele firm powinni również wiedzieć o tym, że bez względu na typ wózka oraz rodzaj stosowanego w nim paliwa (benzyna, lpg, on), każda maszyna może zostać skonfigurowana pod życzenie klienta - zgodnie z jego wymogami.