Dzisiaj technologia zbiórki odpadów z przestrzeni urbanistycznych, rozwinęła się tak bardzo w stronę proekologiczności, ergonomii, wysokiego poziomu logistyki, a także estetyki, dzięki miedzy innymi takim koncernom, jak BAUER GmBH. Niemieckie przedsiębiorstwo, które obecnie reprezentowane jest na rynku polskim, tylko przez najlepszych branżowych dystrybutorów, oferuje m.in. niepowtarzalny system podziemny pojemników na śmieci. Dowiedz się, gdzie się one sprawdzają i na czym polega ich rewolucjonizm!

Czym jest system podziemny pojemników na śmieci?

System podziemnych pojemników na śmieci to rozwiązanie bardzo proste, ale zarazem niesamowicie innowacyjne. Opiera się on o montowany zbiornik podziemny, który jest szczelnie odgrodzony od powierzchni, na której umieszczony jest mały kosz/zsyp. Sama konstrukcja składa się zatem w technologii koncernu BAUER GmBH, którego autoryzowanym dystrybutorem na rynku polskim, jest firma PROEKO SERWIS Sp. z o.o. z następujących elementów: systemu podnoszącego dla samochodów wyposażonych w dźwig, kolumny wrzutowej, platformy chodnikowej, pojemnika gromadzącego, platformy zabezpieczającej, a także z betonowego – stałego – zewnętrznego pojemnika, stanowiącego swego rodzaju fundament.

Największe zalety systemu podziemnego na śmieci

System podziemny składowania odpadów z przestrzeni urbanistycznych, ma wiele zalet. Jedną z nich jest komfort użytkowy, a także wizualny. Metalowe, często różnokolorowe pojemniki, nie odstraszają swoim wyglądem, a wręcz przeciwnie – idealnie wpasowują się w architekturę miejską, zarówno tę w wydaniu klasycznym, jak i modernistycznym. Największą zaletą systemu podziemnego, jest jednak proekologiczność oraz bezpieczeństwo. Po pierwsze stosowanie takiego rozwiązania to skuteczne odseparowanie śmieci od środowiska wokół, po drugie zapewnia to wysoki stopień higieniczny, a po trzecie pozwala pozbyć się przykrych zapachów. System podziemny od BAUER GmBH, opiera się bowiem o takie konstrukcje, które dzięki niskim temperaturom panującym w podpowierzchniowym zbiorniku powstrzymują procesy rozkładu. Pozwalają też skutecznie odgrodzić się od wszelkiego robactwa, czy od rozsiewania zarazków! Dodatkowymi zaletami takiego rozwiązania, jest wysokie bezpieczeństwo antypożarowe, oraz niewielka ilość przestrzeni powierzchniowej, którą należy wykorzystać. 

Zastosowanie pojemników z systemem podziemnym

Pojemniki z systemem podziemnym coraz częściej powstają w przestrzeniach urbanistycznych: w centrach miast, przy kościołach, w parkach, przy parkingach, czy na terenie galerii handlowych. Bardzo spopularyzowane zostały także na nowoczesnych osiedlach apartamentowców, czy w modernizowanych wspólnotach zmodernizowanych bloków z wielkiej płyty. Specjalne wersje systemów podziemnych pojemników na różnego rodzaju odpady, stosują także liczne ośrodki przemysłowe.