Choć nie myśli się o tym zbyt często, różnego rodzaju magnesy znajdują się wszędzie w naszym otoczeniu. I oczywiście mowa tu nie tylko o popularnych przypinkach, znajdujących się na lodówkach, ale także tych, dzięki którym możliwa jest praca wielu urządzeń technicznych, odpowiedzialnych za komfort życia. Produkcja magnesów jest relatywnie skomplikowanym i wieloetapowym procesem. Co warto o nim wiedzieć?

Magnesy w wielu branżach

Zacząć należy przede wszystkim od tego, że magnesy znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Dlaczego? Otóż dlatego, że niosą one ze sobą szereg niezwykle pożądanych cech. Dzięki swoim unikalnym właściwościom bardzo często można je spotkać w branży meblowej. Używa się ich podczas wytwarzania różnego rodzaju szuflad oraz szafek. Nie można również nie wspomnieć o ich zastosowaniu w branży budowlanej. Z magnesów szczególnie często korzystają także firmy, zajmujące się reklamą. Magnesy mogą stać się doskonałym i bardzo atrakcyjnym nośnikiem artykułów reklamowych. Ważną rolę magnesy odgrywają także w motoryzacji, w której stanowią jeden z komponentów poszczególnych podzespołów.

Magnesy wykorzystuje się także w szkołach i na uczelniach wyższych do przeprowadzania eksperymentów naukowych. Produkcja magnesów wiąże się nade wszystko z zastosowaniem na każdym etapie niezwykłej precyzji. Aby mieć pewność, że tak będzie, warto zlecić ich produkcję najbardziej renomowanym dostawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Enes Magnesy, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, nowoczesnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom zarówno indywidualnym, jak i biznesowym kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji najwyższej jakości magnesów. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć o magnesach?

Rodzaje magnesów

Najlepsi producenci słyną z rozbudowanej oferty asortymentowej, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Dlatego też wszyscy zainteresowani mogą liczyć na atrakcyjne warunki cenowe, dotyczące magnesów stałych, do których zaliczyć można magnesy spiekane i wiązane magnesy neodymowe, izotropowe i anizotropowe magnesy ferrytowe oraz magnesy smarowo-kobaltowe. W ofercie znajdują się także wszelkiego rodzaju przemysłowe chwytaki magnetyczne, stoły i stoliki magnetyczne, a także jezdne szczotki magnetyczne.

Nie można nie wspomnieć o uchwytach i kątownikach magnetycznych dla spawaczy oraz rozdzielaczach do blach. Nowoczesne zaplecze technologiczne umożliwia najlepszym producentom dokładne pomiary siły oderwania aż do 25 ton. Dzięki zastosowaniu magneśnic istnieje także możliwość namagnesowania dowolnego rodzaju magnesu.