Artykuły z kategorii rolnictwo i leśnictwo

Żywienie krów mlecznych

2020-02-14
Klasyfikacja pasz dla bydła – sprawdź, w jaki sposób powinny być karmione w różnych okresach laktacji krowy wysokowydajne mleczne!

Wołowina – czy tak straszna, jak się ją przedstawia?

2020-02-08
O walorach smakowych wołowiny decyduje wiele zależnych od siebie czynników. Poszukując najwyższej jakości mięsa warto zapoznać się z ofertą dystrybutorów.

Hodowla ras mięsnych bydła domowego w Polsce

2020-02-05
Posiadająca krótką historię w Polsce hodowla bydła mięsnego przybiera od dwóch dekad na rozmachu i spotyka się z coraz żywszym zainteresowaniem rolników.

W jakim miejscu zakupimy zwierzęta hodowlane?

2020-02-05
Zwierzęta rzeźne i hodowlane powinniśmy zakupić wyłącznie w sprawdzonych hodowlach, gdzie cielęta są trzymane we właściwych warunkach i są wolne od chorób.

Na co należy uważać, gdy sprzedajemy bydło i jak się je transportuje?

2020-02-05
Podczas sprzedaży bydła musimy szczególnie uważać na wszelkie manipulacje wagowe. Mimo oferowanej wysokiej ceny ostatecznie możemy otrzymać mniej pieniędzy.

Zdrowotne właściwości borówki amerykańskiej

2020-02-05
Borówka amerykańska wyróżnia się dużą zawartością witamin A , E i C, które spowalniają proces starzenia się organizmu. Jakie jeszcze są ich zalety?

Jak przygotować się na nowego czworonoga w domu?

2020-02-05
Zakup psa lub kota wiąże się z koniecznością zorganizowania legowiska w mieszkaniu oraz zakupu odpowiedniej obroży, aby umożliwić czworonogom spacery.

Moda na drewniane gadżety

2020-02-04
Grawerowanie w drewnie to technika, która pozwala stworzyć niezapomniane gadżety i upominki. Przeczytaj kiedy gadżety z drewna będą idealnym prezentem.

Bydło opasowe- jaką paszę wybrać?

2020-01-30
Bydło mięsne wymaga szczególnego żywienia. Jakie pasze sprawdzą się w tym celu najlepiej?

Jakie rozróżniamy rodzaje drewna budowlanego?

2020-01-28
Drewno znajduje wiele zastosowań w przemyśle, w tym także w budownictwie, ponieważ ma ono szereg cennych dla tej branży zalet. Dowiedz się więcej w artykule.