Rolnictwo to silny sektor gospodarki w Polsce. Wielu ludzi zajmuje się uprawą roli ze względu na międzypokoleniową tradycję rodzinną, a także regionalnie obowiązujące obyczaje. Aktualnie niezbędnym narzędziem na roli są maszyny rolnicze, dzięki którym rolnictwo stało się zajęciem łatwiejszym w wykonywaniu na co dzień. Jednak co należy zrobić, jeśli niezbędna do pracy maszyna przestaje funkcjonować i uniemożliwia nam dalsze działania?

Pogotowie rolnicze - sprzedaż, naprawa i regenracja

W przypadku uszkodzenia maszyny rolniczej nie od razu trzeba podejmować decyzję o kupnie nowego sprzętu, ponieważ jest to wysoce kosztowna inwestycja finansowa. Alternatywą jest możliwość reperacji uszkodzonego sprzętu rolniczego przez specjalistów w dziedzinie maszyn rolniczych, informuje specjalista z F.U.H. ROBEX, Robert Matusiak. Części mogą zostać zamontowane przez profesjonalistów, więc po ich zakupie rolnik nie zostaje sam z problemem wymiany części na nową i skomplikowanym procesem jego ponownej instalacji.

Aktualny rozwój technologii pozwala na wymianę wadliwych części rolniczych, a także ich pełną regenerację. Do takich usług najczęściej można zaliczyć:

  • naprawa instalacji elektrycznych maszyn,
  • nitowanie mechanizmów różnicowych,
  • regeneracja głowic urządzeń,
  • regulacja i naprawa wtryskiwaczy,
  • regeneracja przednich osi,
  • zakuwanie przewodów hydraulicznych.

Zakres usług naprawczych obejmuje najczęściej modele ciągników typu: URSUS, ZETOR, T-25, MTZ oraz MF. Jest to kompleksowa naprawa niesprawnych bądź uszkodzonych maszyn rolniczych.

Jakie części rolnicze naprawia się w serwisie maszyn rolniczych?

Wraz z rozwojem technologii coraz łatwiej regenerować nawet najbardziej zniszczony sprzęt rolniczy. Jeśli jest to jednak niemożliwe, bo prądnice, rozruszniki czy alternatory są zbyt zniszczone, niezbędne części zamienne do maszyn rolniczych są dostępne do zakupu w punkcie firmy serwisowej lub na zamówienie z wysyłką. Najczęściej spotykane elementy zastępcze lub poszczególne komponenty układów to filtry, uszczelki, oringi, opony, a także pompy olejowe i chłodnice.