Każdy rolnik chciałby, żeby jego plony były owocne oraz jak najwyższej jakości. Jednak nie zawsze się tak dzieje, a wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z nim jest klasa ziaren czy sadzonki. Kwalifikowany materiał siewny zapewni Ci najlepsze zbiory. Czym jest i gdzie można go kupić? Poznaj profesjonalną firmę Agro-Pasz, która posiada go w swojej ofercie sprzedażowej!

Czym jest kwalifikowany materiał siewny?

Materiał siewny to tak naprawdę rośliny lub pozyskane z nich części, które przeznaczone są do zasiania, szczepienia lub sadzenia. Muszą się one cechować wysoką jakością. Co oznacza, że niektóre rodzaje są kwalifikowane?Materia poddana jest on kontroli odpowiednich urzędów, które mają na celu zagwarantować czystość danej odmiany roślin, a także zapewnić o jego dobrym stanie. Wyprodukowanie go to proces bardzo pracochłonny oraz kosztowny, jednak przekłada się to na jego wysoką klasę.

Rolnicy często korzystają ze swojej odmiany materiałów siewnych, lecz nie zawsze spełnia on założone oczekiwania. Niestety zbiory są słabsze, ponieważ część z nich nie nadaje się do dalszej sprzedaży czy obróbki. Dlatego też warto zainwestować w profesjonalnie przygotowane nasiona, ponieważ rezultat może Cię mile zaskoczyć. Trzeba pamiętać, żeby wybrać odpowiedni rodzaj do swojej ziemi.

Gdzie można kupić kwalifikowany materiał siewny?

Nie w każdym przedsiębiorstwie, zajmującym się sprzedażą produktów rolniczych można zakupić kwalifikowany materiał siewny. Agro-Pasz oferuje najwyższej jakości produkty najlepszych producentów na rynku. Ponadto możesz też kupić u nich między innymi:

  • zboża paszowe i konsumpcyjne,

  • zboża białkowe, np. łubin czy rzepak,

  • nawozy,

  • pasze

Staramy się, by nasza oferta była zawsze atrakcyjna cenowo i dopasowana do potrzeb klientów

 — informuje pracownik.

Na rynku są od 1990 roku i stale kładą nacisk na rozwój, dostosowując się do panujących trendów w branży rolniczej. Ponadto to współpracują z okolicznymi gospodarstwami, dzięki czemu są w stanie sprostać wysokim wymaganiom.