Można wymienić kilka czynników, które mają największy wpływ dla późniejszej nieśności kur. Ogólnie jednak mówiąc, istotny jest prawidłowy przebieg odchowu piskląt. Muszą mieć one zapewnione optymalne warunki rozwoju już w pierwszych tygodniach życia. Tym zajmuje się już od 1999 roku Ferma Drobiu w Zasolu, w gminie Brzeszcze, w województwie małopolskim.

Jakie warunki mają zapewnione kurki ras nieśnych?

Jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o odchów piskląt nieśnych, jest zagwarantowanie im odpowiednich warunków żywieniowych, które zapewnią uzyskanie właściwej masy ciała, wpłyną na ich zdrowie, a także późniejszą nieśność.

Pilnujemy, aby mieszanki podawane kurczętom były świeże i pochodziły z zaufanego źródła. Nasi pracownicy dbają również o strukturę paszy i jej właściwe zbilansowanie.

– dodaje ekspert z Fermy Drobiu w Zasolu.

Bardzo istotnym elementem jest też ważenie piskląt nieśnych, by móc później przeprowadzić wyrównanie stada. Szczególnie ważną informacją jest także to, że w pierwszych pięciu tygodniach życia powinno ograniczyć się stres piskląt nieśnych do minimum, ponieważ jego nadmiar może przyczynić się do wolniejszego rozwoju serca czy płuc.

Dodatkowo Ferma Drobiu w Zasolu jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, a kury mają zapewnioną stałą opiekę lekarzy weterynarzy z cenionej kliniki weterynaryjnej, a to wszystko sprawia, że warto jej zaufać w zakresie odchowu kurek!

Jakie rasy kur nieśnych może zaoferować Ferma Drobiu w Zasolu?

Ferma Drobiu w Zasolu zajmuje się również sprzedażą kur odchowanych dla ferm, które specjalizują się w produkcji jaj konsumpcyjnych. Może zaoferować kurki ras nieśnych o brązowej i jasnej barwie skorupy. Są to m.in. kury Bovans brown, które mają brązowe upierzenie z białym piórem w ogonie. Zainteresowani mogą zdecydować się także na inne rasy takie jak np. ISA brown, ISA Tinted, Lohmann brown i Lohmann Sandy. Dodatkowo wspomniana Ferma Drobiu w Zasolu może zaproponować specjalistyczny transport przy zamówieniu na minimum 5000 sztuk.