Poprawne żywienie gołębi opiera się na wiedzy i doświadczeniu. Konieczność znajomości procesów fizjologicznych zachodzących w przewodzie pokarmowym oraz restrykcyjne wymagania odnośnie do składników pokarmowych mogą stwarzać trudności hodowcom. Z pomocą przychodzi firma Silver Wing Elżbiety Załęskiej z Gorlic sprzedająca profesjonalną karmę dla gołębi hodowlanych.

Żywienie gołębi hodowlanych

Gołębie mają bardzo krótki przewód pokarmowy i są bardziej wrażliwe na błędy żywieniowe hodowców niż drób domowy czy hodowlany. Karmienie gołębi jest skomplikowane, ponieważ w zależności od pory roku, systemu fizjologicznego i hodowlanego skład paszy może być modyfikowany tak, aby zawierał mniej lub więcej składników energetycznych w białkach lub materiałach tłustych. Poza budulcem, witaminami i niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania elementami wszystkie składniki są niezwykle ważne w diecie gołębi. O to zadba karma dla gołębi hodowlanych z firmy Silver Wing Elżbiety Załęskiej z Gorlic.

Co zawierają karmy dla gołębi hodowlanych?

Karmy ze sklepu Silver Wing są zróżnicowane pod względem poziomu białka, tłuszczów, wartości oraz zawartości witamin i minerałów niezbędnych do funkcjonowania organizmu gołębi. Bez przeszkód można wybrać odpowiedni produkt na konkretny rok. Oprócz doświadczenia i obserwacji ptaków hodowcy dowiadują się, które pokarmy działają najlepiej w określonym czasie. Karma ze wspomnianego sklepu internetowego jest bezpieczna i zdrowa. Dostępne produkty są tworzone w laboratorium i z pomocą lekarza weterynarii. Dzięki temu można zadbać o zdrowie i kondycję oraz zaoferować ptakom lepsze warunki do ich rozwoju.

Karmy dla gołębi hodowlanych

Firma Silver Wing Elżbiety Załęskiej z Gorlic prowadzi sprzedaż karmy dla gołębi w różnych mieszanych wersjach. Są to zarówno małe nasiona, które można łączyć samemu, lecz także gotowe do użycia zestawy dietetyczne, lekkostrawne pokarmy. Dostępne są karmy dla gołębi polskiego producenta MDM w kilku wersjach: dietetycznej, ekonomicznej i prestiżowej. W sklepie są także karmy dla gołębi Ełpol, czyli firmie charakteryzującej się wysoką jakością ziaren. Hodowcy gołębi w firmie Silver Wing mogą także zaopatrzyć się w mieszanki uzupełniające takich marek, jak: Röhnfried, Centrum Zdrowia Gołębi i Floris. W razie wątpliwości hodowca może skontaktować się z pracownikami firmy. Pomogą w wyjaśnieniu przeznaczenia i składników karmy dla gołębi hodowlanych.