Z pewnością każdy docenia smaczne domowe przetwory, z grzybów lub owoców leśnych. Wyobraź sobie, że mógłbyś kupić świeże lub suszone grzyby leśne lub różnego rodzaju przetwory, które są pozyskiwane z jednego najczystszych i największych kompleksów leśnych Polski, czyli Borów Tucholskich - nie tylko zdrowe, ale także doskonałej jakości. Takie produkty oferuje właśnie firma FUNGOPOL.

Produkty z gwarancją najlepszego smaku

FUNGOPOL to firma rodzinna, założona w 1992 roku. Mają prawie 30 letnie doświadczenie w pozyskiwaniu, eksporcie oraz przetwórstwie runa leśnego. Dzięki specjalnie wykwalifikowanej kadrze gwarantują każdemu klientowi produkty doskonałej jakości, przygotowane z największą starannością. Posiadają w swojej ofercie szeroką gamę produktów, o oryginalnej recepturze i niepowtarzalnym smaku.

W asortymencie firmy FUNGOPOL można znaleźć przede wszystkim grzyby, które są ich specjalnością. Oferują grzyby świeże, suszone i marynowane. Warto wiedzieć, że w sklepie znajduje się także specjalna kategoria “rarytasy grzybowe”, w których można znaleźć aksamitny krem z borowików lub podgrzybki ze śliwką. W przypadku świeżych grzybów, jak i owoców, należy bezpośrednio skontaktować się z firmą - jak wiadomo, nie cały rok można cieszyć się obecnością w naszych lasach wszystkich tych smakołyków.

W swojej ofercie firma posiada także syrop klonowy, malinowy z kwiatem lipy, różany i wiele, wiele innych o równie niesamowitych, naturalnych smakach. Możesz mieć okazję spróbować na przykład syropu z pędów sosny, który jest obowiązkowym lekarstwem na przeziębienia i kaszel. Może być używany także do ciast i deserów lub do przyrządzania nalewek.

Firma oferuje także przetwory zapomniane, takie jak jarzębina do mięs, czy powidła z mirabelki. Warto sprawdzić dokładnie ich ofertę w tym zakresie, gdyż wszystkie produkty są źródłem wielu witamin oraz wspaniałego smaku. Są przygotowywane w oparciu o tradycyjne przepisy, które stanowiły kiedyś istotny element zdrowego stylu życia. Warto zaznaczyć, że w ofercie znajdują się także produkty bez cukru, dla osób, które unikają tego składnika w swoich produktach.

W ofercie sklepu można znaleźć także zupy grzybowe. Jedną z nich jest zupa kurkowa, która świetnie smakuje z makaronem lub kaszą. Jest bardzo aromatyczna.  Innymi produktami, który oferują w tej kategorii pracownicy firmy, są zupa pieczarkowa oraz podgrzybkowa, które można z powodzeniem zaserwować na rodzinny obiad.

Dlaczego warto?

Firma FUNGOPOL oferuje najwyższej jakości produkty. Warto im zaufać, gdyż ciągle poszerzają swoją ofertę, dostosowując się do potrzeb rynku, jednocześnie nie tracąc nic na smaku swoich produktów. Zapewniają szybką i terminową dostawę zamówionych artykułów. Ich proces produkcji zaczyna się od skupu runa leśnego najwyższej jakości. Następnie segregują je i oczyszczają, aby mogło spokojnie zostać przyrządzone według odpowiednich receptur. Ostatnim etapem jest wysyłka do klienta. Firma stawia przede wszystkim na naturę i skarby przyrody, jakie można znaleźć w Borach Tucholskich.