Współczesne przedsiębiorstwo, aby utrzymać wysoką pozycję konkurencyjną, musi elastycznie reagować na zmiany i trendy rynkowe. Stąd coraz więcej producentów wdraża do swojej oferty możliwość projektowania wyrobów i usług uwzględniających indywidualne potrzeby i oczekiwania klientów. Dotyczy to również skomplikowanych urządzeń i maszyn, takich jak specjalistyczne maszyny rolnicze. 

 

Projektowanie na zamówienie – co oznacza?

Maszyny rolnicze produkowane są zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta, co wymaga poznania potrzeb przyszłego użytkownika urządzenia, precyzyjnego określenia specyfikacji sprzętu, która wynika z jego docelowego zastosowania. Na ogół dochodzi zatem do konfiguracji wersji oraz wyposażenia maszyny, by w efekcie podjętych prac uzyskać optymalne dla danego gospodarstwa rozwiązania techniczne. Dzięki takiemu podejściu eliminuje się elementy i podzespoły, które są zbędne i niepotrzebnie podniosłyby koszt wytworzenia.

 

Zalety indywidualnego projektowania maszyn rolniczych

W przypadku projektowanych na zamówienie maszyn rolniczych proces produkcji i sprzedaży opiera się na dokładnym poznaniu potrzeb przyszłego użytkownika oraz wyeliminowaniu już na tym etapie wszelkich niedomówień i nieścisłości. Konkretna maszyna jest dzięki temu uniwersalna, a jednocześnie jak najlepiej dopasowana do specyfiki pracy, którą będzie musiała wykonywać. Z punktu widzenia klienta, korzyścią jest również otrzymanie urządzenia, które wraz z upływem czasu nie będzie traciło na swojej funkcjonalności.

 

Czas oczekiwania

Maszyna rolnicza, która jest projektowana i produkowana na indywidualne życzenie klienta, jest poddawana temu samemu procesowi, w jakim wytwarza się, w sposób masowy, urządzenia tego typu. Współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na dostarczenie na linię produkcyjną gotowych elementów w krótkim czasie i odpowiednie ich złożenie w zaprojektowaną całość.

Sprzęt rolniczy produkowany na zamówienie m.in. przez ŚWIT-ROL cechuje się wysoką jakością, odpowiednio dobranymi podzespołami i profesjonalnym wykonaniem.

Cykl produkcyjny realizowany jest w normalnym czasie, liczący około 6 – 8 tygodni (wraz z niezbędną kontrolą i dostawą do odbiorcy), w zależności od stopnia złożoności zamówienia. Wynika to z tego, że pracownicy montujący daną maszynę otrzymują niezbędne elementy bezpośrednio na swoje stanowisko pracy, przez co czas realizacji zamówienia nie ulega wydłużeniu. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór maszyn rolniczych, które spełniają potrzeby użytkowników.