Atrakcje turystyczne Francji

Francja to niezwykle różnorodny kraj - coś dla siebie znajdą miłośnicy pięknych plaż i wyjazdów na narty oraz fani bogatej architektury i zabytków. Dzięki temu, do Francji co roku przyjeżdżają miliony turystów z całego świata. Przedstawiamy krótki przewodnik, po najpiękniejszych miejscach tego kraju.  

1. Paryż nazywany jest miastem zakochanych. Jego znakiem rozpoznawczym jest  oczywiście Wieża Eiffla. Ta, jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie, powstała w 1889 roku i jest żelaznym punktem na liście obiektów do zwiedzenia w Francji. Zwiedzając Paryż trzeba koniecznie przejść się na spacer po Polach Elizejskich i dotrzeć do Łuku Triumfalnego. 

W dzielnicy łacińskiej znajdziemy setki romantycznych knajpek, w których podają  wyśmienite dania kuchni francuskiej. W ciasnych uliczkach można zgubić się na długie  godziny. Nie można zapomnieć też o pięknie położonej dzielnicy - Montmartre. To  historyczna część miasta, która od zawsze kojarzyła się z bohemą. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy sztuki. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najsłynniejszych zbiorów na  świecie. Wybierając się do Musee d’Orsay czy Luwru należy przeznaczyć na zwiedzanie co najmniej dwa dni. Nie można też zapomnieć o słynnej Katedrze Notre Dame czy Bazylice Sacré-Cœur. Przedstawiciele biur podróży polecają, by na zwiedzanie Paryża przeznaczyć co najmniej tydzień.  

2. Będąc w Paryżu, po prostu trzeba przeznaczyć jeden dzień na wyprawę do Wersalu. To niewielkie miasteczko skrywa jedną z najciekawszych francuskich budowli. Mowa oczywiście o pałacu Ludwika XIV, w którym możemy znaleźć niezwykle bogato zdobione królewskie apartamenty. Pałac w Wersalu odwiedza rocznie ponad 3 miliony turystów z całego świata.  

3. Chamonix to raj dla narciarzy i snowboardzistów. Położone w cieniu Mount Blanc miasteczko, od lat cieszy się niezwykłą popularnością. Na zmęczonych jazdą sportowców, czekają knajpki z pysznym jedzeniem i najlepszym francuskim winem. Poza uprawianiem sportów zimowych, można przejechać się kolejką linową czy odwiedzić muzeum alpinistyczne. Trzeba też wspomnieć, że to właśnie w Chamonix odbyły się pierwsze  Zimowe Igrzyska Olimpijskie. 

4. Lazurowe Wybrzeże – od wielu lat jedna z najbardziej ekskluzywnych destynacji wakacyjnych. To właśnie tu swoje domy mają największe gwiazdy kina i estrady. Lazurowe Wybrzeże od lat zachwyca pięknym położeniem, zabytkami czy plażami. Jednym z najchętniej odwiedzanych miast jest Nicea, która słynie ze wspaniałej starówki, obsadzonego palmami nadmorskiego bulwaru i doskonałej kuchni. Będąc na Lazurowym  wybrzeżu trzeba zwiedzić także Prowansję. To jeden z najpiękniejszych regionów całej Francji – nic więc dziwnego, że to właśnie tu tworzyli tacy artyści jak: Picasso czy Vincent Van Gogh. Warto przyjechać tutaj na przełomie czerwca i lipca by móc podziwiać kwitnące pola lawendy.