Czy warto kupić przyczepę kempingową?

Materiał partnera
2019-09-09
przyczepa kempingowa w górach

Wakacje w kempingu to coś, co bardzo często możemy zobaczyć w telewizji, oglądając amerykańskie filmy i seriale. Rozrywka ta staje się jednak coraz bardziej popularna także w Polsce. Wiele młodych ludzi decyduje się na wynajem lub zakup przyczepy kempingowej. Jakie są największe zalety tego typu wczasów i czy opłaca się kupić przyczepę, czy może lepszym wyjściem jest jej wypożyczenie? 

Zalety wczasów w kempingu 

Przyczepy kempingowe często nazywane są również domkami letniskowymi na kółkach. Można bez większego problemu przewieźć je w dowolne miejsce i mają wielu zwolenników na całym świecie. Wypoczynek w przyczepie kempingowej jest przede wszystkim o wiele tańszy, gdyż płaci się wyłącznie za skrawek zajmowanego miejsca.  

 

Największe zalety przyczep kempingowych: 

  •     są większe od kamperów, mogą konkurować wielkością z domkami letniskowymi; 
  •     dają poczucie niezależności, można zaaranżować ich wnętrze w indywidualny sposób, dopasowany do potrzeb; 
  •     mogą pełnić funkcję zarówno stacjonarną, jak i mobilną; 
  •     nie trzeba martwić się o kolosalne opłaty za hotele w sezonach turystycznych. 

 Sprzedażą tanich, ale solidnych i bezpiecznych przyczep kempingowych zajmuje się między innymi firma KONAT, której siedziba znajduje na terenie województwa zachodniopomorskiego w miejscowości Płoty.  

Nie ma to, jak u siebie! 

I choć wiele osób decyduje się na wynajem wozu kempingowego i kampera, opłaca się to wyłącznie wtedy, kiedy planujemy jednorazowy wypad. Jeśli wczasy w kempingu będą organizowane minimum raz w roku, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup na własność. Przede wszystkim wnętrze przyczepy zawsze będzie wyposażone i zaaranżowane według indywidualnych upodobań, a co za tym idzie, będzie wyjątkowo komfortowe dla całej rodziny. Własna przyczepa to własny domek na kółkach - można ją przewieźć wszędzie bez ograniczenia w postaci terminów, które podczas wynajmu muszą zostać ściśle określone.  

Jak zacząć? 

Do pierwszych wakacji w przyczepie kempingowej należy odpowiednio się przygotować, gdyż będą nieco się różniły od tych w domkach letniskowych i hotelach. Kemping trzeba przede wszystkim odpowiednio wyposażyć. Listę niezbędnych rzeczy warto pobrać z forów internetowych, na których wypowiadają się pasjonaci podróżowania z wozem kempingowym. Pierwsze wczasy lepiej zorganizować na terenie Polski, aby w razie jakichkolwiek kłopotów nie było problemu w postaci bariery językowej i sporej odległości od domu. Czy należy czegoś się obawiać? Zdecydowanie nie! Wakacje w kempingu to nie tylko odpoczynek, ale także wyjątkowa przygoda, którą kochają zarówno dorośli, jak i dzieci.  

Opracowanie artykułu:

PHU Konat Andrzej Konat

ul. Dworcowa 4/3, 72-310 Płoty zachodniopomorskie
e-mail