Poszukując idealnego miejsca na wakacje, zwykle przebieramy w setkach ciekawych ofert. Do wyboru mamy motele, pensjonaty i całe kompleksy ośrodków wypoczynkowych. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty hotelu, który prócz wypoczynku może zagwarantować również rehabilitację. Czy warto się na niego zdecydować i które zabiegi są najbardziej polecane podczas wakacji?

Dlaczego warto korzystać z zabiegów?

Wczasy wypoczynkowo-rehabilitacyjne są kierowane nie tylko do osób mających problemy zdrowotne. To doskonały sposób na profilaktykę i poprawę samopoczucia. Korzystanie z chociażby jednego pozytywnego zabiegu dziennie może pozytywnie wpłyną na ogólny stan organizmu. Zabiegi rehabilitacyjne działają wzmacniająco, rozluźniająco i przeciwbólowo. Które metody rehabilitacji wybierać? Przede wszystkim powinny być dostosowane do każdego organizmu indywidualnie. Ośrodki takie jak Dom Wczasowy Magnolia oferują wczasy wypoczynkowo-rehabilitacyjne, gdzie na początku każdego turnusu zostanie ustalony indywidualny plan zabiegów, z których powinien skorzystać każdy gość.

 

W dzisiejszych czasach wypoczynek zdrowotny jest polecany przez lekarzy na całym świecie. Stres i praca (zarówno fizyczna, jak i długotrwałe siedzenie przy biurku) mogą nasilać objawy nawet w przypadku nieznacznych schorzeń np. lekkiego skrzywienia kręgosłupa. Wczasy wypoczynkowo-rehabilitacyjne są skierowane do osób w każdym wieku, również dzieci i młodzieży.

Które zabiegi są dobre dla zdrowia?

Wśród najbardziej polecanych zabiegów można wymienić:

  •     Laseroterapię – przyspiesza gojenie, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, stymuluje układ odpornościowy, poprawia mikrokrążenie, zmniejsza obrzęki oraz pobudza wzrost włókien kolagenowych.
  •     Magnetoterapię – poprawia krążenie i przyśpiesza gojenie się ran. Pozytywnie oddziałowej również na stan stawów, na przykład w przypadku chorób reumatycznych.
  •     Galwanizację – rozluźnia mięśnie i działa przeciwbólowo. Skierowana w szczególności do osób, które mają problemy z kręgosłupem.
  •     Ultradźwięki – działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Mają swoje zastosowanie szczególnie w chorobach stawów i kręgosłupa.
  •     Fitness – aktywność fizyczna dostosowana do możliwości organizmu jest nie tylko zdrowa, ale też pozwala poprawić swój wygląd.

 Oprócz zabiegów typowo fizycznych poleca się również korzystanie z takich miejsc jak grota solna. Wysokie stężenie NaCl, odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza pozytywnie wpływają na rozluźnienie organizmu i zdrowotność dróg oddechowych.