Planowanie wakacji, często rozpoczynamy już zimą. Coraz częściej zależy nam na znalezieniu spokojnego miejsca, pośród natury. Wybierając się nad polski Bałtyk, warto zatrzymać się w niewielkiej miejscowości zwanej Ustronie Morskie. Leży ona jedynie 10 km od Kołobrzegu, a jej piękno krajobrazu i morski klimat docenia coraz więcej turystów. Dlaczego warto się tam zatrzymać i jakie atrakcje czekają na nas w Ustroniu Morskim?

Atrakcje w Ustroniu Morskim

Podstawowym atutem tej okolicy jest ponad dwukilometrowa czysta plaża i możliwość kąpieli w Bałtyku. Co prawda nie zawsze Morze Bałtyckie jest wystarczająco ciepłe na kąpiel, jednak w czasie deszczowej pogody możemy umilić sobie czas w wybranym przez nas ośrodku wypoczynkowym. Ciekawą atrakcją w Ustroniu Morskim są również dwa słynne ponad 800-letnie dęby szypułkowe o imieniu Bolesław i Warcisław. Te pomniki przyrody zlokalizowane są w pobliżu ścieżek rowerowych i pieszych. Pasjonaci wędrówek poza plażowaniem urozmaicą sobie czas spacerami po długich szlakach przyrodniczych.

Co zjeść i kiedy pojechać?

Świeże ryby wyławiane prosto z Morza Bałtyckiego to przysmak, który koniecznie należy zjeść w ustrońskich smażalniach i wędzarniach. Dodatkowo można wybrać się do skansenu chleba, w którym mamy okazję skosztować staropolskie jadło i samodzielnie upiec dla siebie oraz najbliższych tradycyjny polski chleb. Na terenie Gminy Ustronie Morskie znajduje się również latarnia morska o wysokości całkowitej ponad 50 metrów, przez cały rok udostępniona dla zwiedzających. Miejscowość posiada także dobrze wyposażone korty tenisowe, Aquapark, Western Park z dzikimi zwierzętami i wiele innych atrakcji.

Najwięcej turystów odwiedza Ustronie Morskie latem w czasie urlopów wakacyjnych. Jednak każdy moment jest dobry, by zobaczyć nasze piękne polskie morze. Walentynki, Dzień Kobiet czy majówka to wspaniały czas na przyjazd do tej malowniczej miejscowości – zaznacza specjalista zatrudniony w Ośrodku Wypoczynkowym Albatros. Obiekt ten posiada nowoczesną architekturę, jest położony 300 metrów od morza i ma do dyspozycji pokoje o wysokim standardzie. Warto jednak z wyprzedzeniem rezerwować termin planowanego urlopu, gdyż w okresie letnim zainteresowanie wypoczynkiem w tej nadbałtyckiej wiosce jest bardzo duże.

Ustronie Morskie kładzie duży nacisk na aktywne spędzanie czasu zarówno latem, jak i zimą. Strzeżona plaża z malowniczym klifem oraz molo długie na 100 metrów zachwyca każdego przyjezdnego. Nie jest to letnisko nawiedzane przez tłumy turystów, więc możemy w nim odpocząć, odprężyć ciało i umysł oraz cieszyć się z bliskiego obcowania z naturą.