Czy wiesz, że coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na budowę basenu? Akwen na własnej posesji to doskonałe miejsce do spotkań towarzyskich, zabaw z dziećmi czy też samotnego relaksu w upalny dzień. Niemniej jednak, by czerpać przyjemność z tej formy spędzania czasu, trzeba zadbać o krystaliczną czystość wody. Do sprzątania basenu przydać może się chemia basenowa z przedsiębiorstwa Chemoform Polska.

Kilka słów o prawidłowym pH wody w basenie

Jednym z podstawowych kroków, prowadzących do zachowania idealnej czystości w basenie jest kontrolowanie pH wody. Regularnie sprawdzając, na jakim poziomie kwasowość się znajduje, można zapobiec wielu niekorzystnym sytuacjom, takim jak np. występowanie sytuacji alergicznych u osób, które korzystają z akwenu. Opisał to pokrótce jeden z pracowników przedsiębiorstwa Chemoform Polska.

Idealne pH wody mieści się w przedziale między 7,0 a 7,4. Większa wartość stanowi idealne środowisko dla glonów i prowadzi do ich rozrastania się. Ponadto osłabia ona działanie środków dezynfekujących. Z kolei pH poniżej 7,0 jest niekorzystne dla metalowych części basenu – niszczy je. W związku z tym, dobrze jest regularnie wykonywać testy i w razie złego wyniku, użyć środków (płynnych lub granulowanych) regulujących wartość pH.

Dezynfekcja basenu - jakie środki zastosować?

Oczywiście, samo zadbanie o prawidłowe pH wody w basenie nie wystarczy. Konieczne jest również dezynfekowanie. W praktyce oznacza to wyjałowienie środowiska z bakterii przy użyciu chloru. Tego typu chemię basenową znaleźć można w postaci tabletek lub granulatu. Te pierwsze należy umieścić w skimmerze, drugie zaś najpierw rozpuścić, a później dolać do wody, znajdującej się w skimmerze. Warto zaznaczyć, że dużą rolę w tym przypadku odgrywa jakość środków. Gwarancję, że preparaty są skuteczne można zyskać, dokonując zakupów w przedsiębiorstwie Chemoform Polska.

Co jeszcze jest ważne?

Wielu właścicieli basenów w celu zachowania jeszcze wyższego standardu higieny, decydują się zakup dodatkowych preparatów do zachowania czystości w basenie, preparaty. Dużą popularnością cieszą się środki biobójcze, których zadaniem jest walka z glonami. Wszystkie tego typu produkty, dostępne w Chemoform posiadają atesty PZH oraz pozwolenie na wprowadzenie do obrotu, które jest wydawane przez Ministra Zdrowia. Warto zaznaczyć, że w przedsiębiorstwie ty dostępnych jest również wiele innych akcesoriów do utrzymania czystości. Znaleźć tam można również: dozownik chloru, termometr do pomiaru temperatury wody, nakrycia basenowe i wiele innych.