Nie bez powodu Łebę określa się mianem letniej stolicy Polski. Liczne atrakcje,  przyjazna atmosfera i komfortowe domy wypoczynkowe sprawiają, że każdy, kto raz był w tym mieście, chce do niego wracać. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – bliskość natury, piękne zabytki architektury, rozrywkę dla całej rodziny. Przyjrzymy się bliżej powodom, dla których warto odwiedzić Łebę latem.

Bogactwo atrakcji w Łebie

Łeba to miejsce idealne na wakacyjny wyjazd głównie dlatego, że oferuje coś dla każdego. Świetnie bawić się tu będą zarówno grupy przyjaciół i rodziny z dziećmi, jak i pary planujące romantyczną podróż. Niezależnie od tego, czy wolimy zażywać kąpieli – morskiej lub słonecznej – czy zwiedzać interesujące miejsca, w Łebie nie będziemy się nudzić. Wystarczy wybrać tylko dom wczasowy, w którym się zatrzymamy i możemy ruszać w drogę.

Jedną z najbardziej znanych atrakcji są ruchome wydmy Słowińskim Parku Narodowym, które wędrują z prędkością nawet do dziesięciu metrów rocznie. Najwyższa z nich, Góra Łącka, sięga czterdziestu dwóch metrów wysokości i jest atrakcyjnym celem pieszych wędrówek. Z jej szczytu rozciąga się piękny widok na Mierzeję.

Miłośnicy historii na pewno chętnie odwiedzą wyrzutnię rakiet, będącą pozostałością po hitlerowskim poligonie. W Łebie znajduje się też największe w Polsce prywatne muzeum bursztynu. Ciekawym zabytkiem są też ruiny kościoła świętego Mikołaja zbudowanego w XIV wieku. To wokół tej świątyni powstała pierwsza osada, z której rozwinęła się obecna Łeba.

Popularną atrakcją jest też Sea Park Sarbsk – największe w kraju fokarium. Wśród podopiecznych parku znajdują się foki szare i pospolite, kotiki południowo-amerykańskie oraz uchatki kalifornijskie. Te ostatnie uczestniczą w pokazach dla publiczności. Ponadto możemy obserwować tam kilkadziesiąt gatunków ptaków przybrzeżnych zamieszkujących strefę Morza Bałtyckiego.

Komfortowy dom wczasowy

Ważną częścią wakacyjnego wyjazdu jest ośrodek wczasowy, w którym się zatrzymamy na czas pobytu w Łebie. Warto przy tym wybrać miejsce, które oferuje coś więcej niż tylko nocleg nad morzem. Świetnym rozwiązaniem jest Dom Wczasowy Hanna położony w atrakcyjnej lokalizacji, bo w odległości około ośmiuset metrów od morza. W ofercie ośrodka znajdują się wygodne pokoje do wynajęcia – od jednoosobowych po czteroosobowe.  W cenę wliczone są śniadania oraz parking, a goście mogą korzystać z wielu udogodnień na samym terenie domu wczasowego. Wśród nich znajdują się biblioteczka dla dzieci i dorosłych, kącik zabaw plastycznych oraz plac zabaw dla najmłodszych. Wczasowiczom udostępnione są ponadto grill, ognisko oraz meble ogrodowe, na których mogą wypoczywać, ciesząc się piękną pogodą. Osoby, które wolą spędzać czas aktywnie, mogą wypożyczyć w ośrodku rowery lub sprzęt do nordic walkingu. Jeśli jednak wolimy udać się na plażę, dom wczasowy Hanna zapewni nam potrzebne rzeczy takie jak koc czy parasol.