Zakupy przez Internet z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Według statystyk korzysta z nich aż 70% społeczeństwa, z czego znakomitą większość stanowią milenialsi oraz przedstawiciele pokolenia Z. Przez Internet można kupić praktycznie wszystko – od żywności po książki. Co stoi za sukcesem wirtualnych księgarni? Dlaczego rzadziej odwiedzamy stacjonarne sklepy z książkami? Powodów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze: niskie ceny

Internetowe księgarnie nie muszą tracić środków na utrzymanie sklepów stacjonarnych, dlatego też mogą zaoferować nam niższe ceny książek. I to nawet o kilka lub kilkanaście złotych, co przy większych zakupach, gwarantuje nam naprawdę spore oszczędności. Co ważne, wirtualne sklepy z książkami znacznie częściej organizują promocje i sezonowe wyprzedaże, a ponadto oferują atrakcyjne rabaty za lojalne korzystanie z ich usług. Sklepy stacjonarne nie mogą sobie pozwolić na aż taką rozrzutność. Wprawdzie doceniają swoich klientów różnymi zniżkami, ale nie robią codziennie.

Po drugie: wygoda zakupów

Kilkuset stronicowa książka swoje waży i nie jest zbyt poręcznym przedmiotem. Jeśli w planach mamy zakup kilku podobnych pozycji, znacznie wygodniej będzie je nam zamówić przez Internet. Nie dość, że możemy złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu, to jeszcze oszczędzimy sobie kłopotu z transportem książek. Kurier dostarczy paczkę pod wskazany adres, a nam pozostanie jedynie rozmieszczenie tomów na półce i radość z lektury. Najlepsze księgarnie internetowe, takie jak Księgralnia, realizują wysyłkę w ciągu 2-3 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Po trzecie: duży wybór książek

Księgarnie internetowe dysponują dużym zapleczem magazynowym, dlatego też ich oferta jest zazwyczaj bogatsza od asortymentu księgarni stacjonarnych. Jeden tytuł dostępny jest nierzadko w kilku różnych wydaniach i sami możemy zdecydować o tym, które z nich podoba nam się najbardziej. Poza tym wirtualne księgarnie to prawdziwa kopalnia skarbów dla osób poszukujących książek obcojęzycznych. W zwykłym sklepie ich wybór jest mocno ograniczony. Online dostępne są także e-booki i audiobooki. Te ostatnie cieszą się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem. Umożliwiają słuchanie ulubionej lektury podczas mało angażujących zajęć takich jak sprzątanie czy spacer z psem. Na koniec warto zaznaczyć, że niemalże każda księgarnia internetowa zamieszcza recenzje książek napisane przez klientów. Znacząco ułatwia to wybór lektury odpowiadającej naszym zainteresowaniem.