Rower jest świetną alternatywą dla pojazdów mechanicznych. Dla wielu z nas to pierwszy środek transportu, którym uczymy się samodzielnie poruszać. Dodatkowo jest on bardzo ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem, co ma duże znaczenie w dzisiejszych czasach. Warto jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu swojego roweru, gdyż jego części także się zużywają i wymagają bieżącej regeneracji, dzięki czemu zachowamy jego sprawność na dłużej.

Rower nowy lub używany

Z całą pewnością wielu z nas zadaje sobie to pytanie – czy warto kupić nowy, czy też używany rower? Odpowiedź jak wiemy nie jest jednoznaczna, gdyż wpływ na naszą decyzję ma wiele czynników. Przede wszystkim najbardziej istotna jest cena. Nie każdy z nas ma wystarczająco dużo środków, by kupić swój wymarzony model, jednak możemy znaleźć zadbane egzemplarze z drugiej ręki, których ceny prezentują się znacznie lepiej, niż te regularne. Jednak zawsze pozostaje obawa, że używany rower szybko zacznie się niszczyć, bądź pojawią się ukryte wady i wymagana będzie inwestycja w nowe części i serwis. Dodatkowo jak wiemy, wygląd rowerów także zmienia się wraz ze zmieniającą się modą, co trzeba mieć na uwadze, gdy poszukujemy właściwego modelu. Jednak dużo zależy od naszych preferencji i finansów, więc tę decyzję warto podjąć w oparciu o te elementy.

Przegląd roweru to podstawa

Rower, jak każdy inny środek transportu, wymaga regularnego serwisowania. Jeżeli wybieramy oddanie roweru do profesjonalnego serwisu, zazwyczaj możemy zdecydować się na różne opcje naprawy. Podstawowe problemy, jakich możemy spodziewać się w naszym rowerze, to kłopoty z przerzutkami. W serwisie zajmą się regulacją zarówno przerzutki tylnej, jak i przedniej, co znacznie wpłynie na nasz komfort jazdy. Dla bezpieczeństwa warto za każdym razem sprawdzić działanie hamulców  w rowerze, a także pamiętać o nasmarowaniu łańcucha i sprawdzeniu powietrza w oponach. Jeżeli chcemy całkowicie odnowić nasz rower, powinniśmy skorzystać z opcji rozebrania poszczególnych elementów, ich dokładnego wyczyszczenia i zakonserwowania.

Zaufany serwis rowerowy

By w pełni korzystać z jazdy naszym rowerem, warto go regularnie serwisować w takich miejscach jak Rowery & Serwis. Jeżeli zależy nam na dokładnym przeglądzie, powinniśmy oddać go w profesjonalne ręce, które zajmą się ogólnym przeglądem, ale także szczegółową naprawą. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz dwukołowiec nie zawiedzie nas zarówno podczas krótkich przejażdżek, jak i długich wypraw rowerowych.