Piłka nożna jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu. Zalety gry w piłkę nożną są nieocenione: wzmacnia mięśnie, serce i płuca, powoduje, że stawy są sprawniejsze, a ciało bardziej sprężyste i wygimnastykowane. Tego typu sport sprawia, że jesteśmy zdrowi i wysportowani. Oprócz nieocenionych korzyści zdrowotnych gra w piłkę nożną uczy dyscypliny i pracy w grupie.

Jakie korzyści zdrowotne przynosi gra w piłkę nożną?

Futbol jest bardzo popularnym sportem, którym interesują już najmłodsi. Każdy chłopiec marzy, aby być znanym piłkarzem i z wielką przyjemnością chodzą na treningi piłkarskie. Specjaliści z Akademii Piłkarskiej United uważają, że jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ gra w piłkę nożną jest znakomitą formą aktywności  i przynosi nieocenione korzyści. Sport pozwala dzieciom rozładować niepohamowaną energię i wspiera ich prawidłowy rozwój. Treningi piłki nożnej polegają nie tylko na ćwiczeniach umiejętności technicznych, ale obejmują także różnego rodzaju ćwiczenia aerobowe i urozmaicone są różnymi grami i zabawami, podczas których organizm się dotlenia, wzmacniając serce, płuca i mózg. Dotleniony organizm wspomaga zdolność koncentracji oraz jakość snu. Treningi piłkarskie angażują do pracy liczne mięśnie, które stają się bardziej elastyczne, wytrzymałe i mniej podatne na urazy.

Jakie jeszcze korzyści przynoszą treningi piłki nożnej?

Trenerzy z Akademii Piłkarskiej United oprócz licznych korzyści zdrowotnych wskazują wiele innych zalet płynących z footballu. Piłka nożna jest sportem zespołowym, zatem uczy współpracy w grupie. Dzieci uczą się, że dzięki połączeniu sił mogą osiągnąć sukces i wyzbywają się takich cech jak egoizm. Udział w treningach rozwija w dzieciach zdolności interpersonalne i buduje pewność siebie. Oprócz tego sport uczy dzieci dyscypliny, punktualności, powoduje, że stają się one obowiązkowe o lepiej zorganizowane.

Gdzie zapisać dziecko na treningi piłki nożnej?

Idealnym miejscem dla każdego dziecka pragnącego rozpocząć swoją przygodę z footballem jest klub sportowy Akademia Piłkarska United w Rydułtowach. Trenerzy dobierają młodym sportowcom zestaw ćwiczeń, zabaw ruchowych i zadań koordynacyjnych, które wpływają na ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Rolą Akademii Piłkarskiej United jest wychowanie i kształtowanie młodych ludzi poprzez sport i dostarczanie im pozytywnych emocji. Trenerzy dbają o to, aby dzieci nie odbierały treningów jako przykry obowiązek, ale jako formę zabawy, która przynosi niezliczone korzyści. Oprócz piłki nożnej młodzi sportowcy znajdą tu takie zajęcia sportowe jak treningi sztuk walki, samoobrona, krav maga i inne zajęcia, wśród których każde dziecko znajdzie odpowiednią dla siebie formę aktywności.