Jak kupić tanie bilety lotnicze?

2018-12-18

Dalekie podróże to marzenie wielu z nas. Często ograniczeniem jest jednak czas i… pieniądze. Loty w najpiękniejsze miejsca na Ziemi, niestety słono kosztują. Jest jednak kilka sposobów na to, by podróżować za niewielkie pieniądze. W świecie taniego podróżowania istnieje kilka podstawowych zasad. Przedstawimy kilka z nich. Po pierwsze i najważniejsze – bądź elastyczny. To jeden z podróżniczych przepisów na sukces. To ty musisz się dostosować do podróży, a nie ona do ciebie – takie zasady panują w świecie tanich lotów. Jeśli marzysz o taniej podróży do Albanii, ale cena cię odstrasza, poszukaj alternatywnego kierunku. Albania nie ucieknie. Jeśli bardzo zależy ci na tej destynacji, ustaw alert cenowy na jednej ze stron do wyszukiwania biletów i… bądź bardzo cierpliwy. 

Po drugie – podróżuj poza sezonem. Majorka w lipcu? Włochy w środku lata? To bez sensu – ceny na miejscu są wtedy dużo wyższe, a obłożenie hoteli – ogromne. Jeśli chcesz korzystać z pięknej pogody, ciepłe zakątki Europy zwiedzaj wiosną lub jesienią. Jeśli marzą ci się tanie bilety do Azji, odpuść grudzień i styczeń. Tanie loty znajdziesz w innych terminach – na przełomie października i listopada lub marca i kwietnia. Pora deszczowa jeszcze nie doskwiera, a plaże są prawie puste.    

Regularnie sprawdzaj interesujące cię połączenia lotnicze. Promocje pojawiają się niespodziewanie i równie szybko znikają. Pamiętaj jednak, żeby korzystając z komputera, używać trybu incognito. Możesz tez śledzić strony, które zajmują się wyszukiwaniem tanich ofert – tylko pamiętaj – kto pierwszy ten lepszy. Bardzo często, różne biura podróży oferują tanie przeloty w egzotyczne zakątki – na ich strony też warto zaglądać!    

Szukaj lotów z największych portów lotniczych. Jeśli szukasz biletów na naprawdę dalekie wakacje, sprawdzaj wyloty z różnych dużych miast. Dobre okazje cenowe na loty do Ameryki Południowej znajdziesz np. z Madrytu, Barcelony, Amsterdamu i Mediolanu. Szukając tanich lotów do Stanów Zjednoczonych warto sprawdzić wyloty z Londynu, Monachium czy Pragi.    Bądź gotowy na przesiadki. Globtroterzy często mówią, że albo podróżujesz tanio, albo szybko. W świecie dalekich wojaży, rzadko udaje się połączyć te dwie rzeczy. Jednak nie musi to być minus! Jeśli znajdziesz tanie bilety z przesiadką, która trwa kilka godzin – wykorzystaj je! Nie trzeba od razu wydawać fortuny na dojazd do najbliższego, dużego miasta. Wystarczy, że zwiedzisz jakieś małe, najbliższe miasteczko. To świetny sposób by poznać mniej turystyczne strefy i udać się na dobry obiad. Zapewniamy, że będzie taniej niż w turystycznym centrum!   

Szerokiej drogi!