Każdy z nas marzy o oryginalnym i niepowtarzalnym wystroju swojego domu. Aby nadać wnętrzom charakteru, nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Nie musimy od razu przemalowywać ścian, kupować nowych mebli i pozbywać się tych starych. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, aby zmienić wygląd całego pomieszczenia. Istnieje wiele sposobów, które pomogą nam podkreślić wyjątkowość naszego mieszkania bez zbędnego wydatku. Jakich dokładnie?

Decoupage – sposób na niepowtarzalne ozdoby

Dekoracje to elementy wystroju, które nadają wnętrzom indywidualnego charakteru. W sklepach trudno znaleźć oryginalne ozdoby, spełniające nasze oczekiwania. Piękne dodatki, które stworzą w naszym domu niepowtarzalną atmosferę, możemy wykonać samodzielnie. Istnieje wiele technik tworzenia ozdobnych przedmiotów, a jedną z nich jest decoupage. Metoda ta polega na zdobieniu różnych przedmiotów poprzez naklejanie na nich kawałków papierowych serwetek lub innych wyciętych wzorów. To sposób na upiększenie nie tylko drobnych przedmiotów, ale również stylizacji mebli. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie odnowić niemal wszystko od naczyń stołowych po tace, wazony, szkatułki czy drzwiczki szafki kuchennej.

Jakie akcesoria do decoupage wybrać?

Aby rozpocząć swoją przygodę z techniką decoupage, musimy zaopatrzyć się w niezbędne przybory i materiały plastyczne. Prócz różnego rodzaju serwetek i wzorów, z których wykonamy zdobienie, potrzebujemy dobrych farb, pędzli i specjalnego kleju/lakieru. Tego rodzaju akcesoria znajdziemy w sklepie plastycznym Art & Hobby Studio, to miejsce, w którym każdy artysta, czy amator, czy zawodowiec, znajdzie coś dla siebie. W szerokiej ofercie poza materiałami do decoupage i scrapbookingu znajdziemy również angielskie farby kredowe Autentico oraz woski, lakiery i inne preparaty tej firmy. Farby kredowe Autentico dostępne są w wersji Vintage i Versante do użycia na zewnątrz czy w pomieszczeniach o większej wilgotności jak kuchnie czy łazienki. Farby kredowe do stylizacji mebli marki Autentico posiadają kilkuset letnią tradycję opartą na włoskich recepturach.  Dodatkowo w Art & Hobby Studio możemy liczyć na atrakcyjne ceny oraz fachową pomoc w wyborze i zastosowaniu poszczególnych preparatów.

Liczy się pomysł.

Największą zaletą rękodzieła jest fakt, że zdobić lub wykonywać przedmioty może praktycznie każdy. Wiek i płeć nie mają tu znaczenia, najważniejszy jest pomysł i jego późniejsza realizacja. Własnoręcznie wykonany lub ozdobiony  przedmiot może być wyjątkowym i niepowtarzalnym prezentem. Ozdabianie i zarazem tworzenie estetycznych przedmiotów możemy z czasem wykorzystać nawet jako dodatkowy środek zarobku. Kreatywne zajęcie pozwoli również spędzać wolny czas w sposób rozwijający naszą pasję, którą jednocześnie możemy z powodzeniem dzielić się z innymi. To także świetny sposób na zabawę rodziców z dziećmi.