Większość opiekunów psów czy kotów traktuje swoich pupili jak członków rodziny. Zwierzęta są głaskane, przytulane, karmione najlepszą karmą i pysznymi smaczkami, a często także śpią ze swoimi właścicielami. Należy jednak pamiętać, że szczęśliwe zwierzę to zdrowe zwierzę. Pamiętając o porcji czułości dla swojego czworonoga, nie można zapominać o regularnych badaniach. Jak wygląda wizyta kontrolna w Gabinecie Weterynaryjnym Na Słonecznej?

Dlaczego badania profilaktyczne czworonogów są tak istotne? 

Wszędzie mówi się o tym, że każdy człowiek przynajmniej raz w roku powinien wykonywać podstawowe badania, aby sprawdzić swój stan zdrowia i w porę zatrzymać rozwój chorób. Chociaż zwierzęta znacznie różnią się od ludzi, ich organizmy działają bardzo podobnie do naszych. Pupile cierpią na atopowe zapalenie skóry, problemy trawienne, alergie pokarmowe, choroby serca, nerek, trzustki, układu kostnego czy układu oddechowego. Podobnie jak u ludzi najczęściej najpoważniejsze są jednak choroby nowotworowe, które niestety u zwierząt wykrywane są zbyt późno. 

Zwykle zwierzęta nie są w stanie zakomunikować opiekunowi, że źle się czują lub odczuwają jakieś dolegliwości. Regularne badania kontrolne pupila pozwalają na wykrycie nieprawidłowości na wczesnym etapie i wprowadzenie skutecznego leczenia. Warto również zwrócić uwagę na to, że zwierzęta starzeją się dużo szybciej niż ludzie. Jak podkreśla pracownik Gabinetu Weterynaryjnego Na Słonecznej, wiele schorzeń rozwija się bezobjawowo, a psi seniorzy mogą cierpieć na dolegliwości bólowe różnego pochodzenia. Dzięki profilaktyce jesień życia Twojego pupila może być równie radosna, co jego szczenięce lata. 

Jakie badania profilaktyczne wykonasz w Gabinecie Na Słonecznej?

Wczesne zdiagnozowanie wielu chorób, dolegliwości i infekcji możliwe jest dzięki regularnym badaniom krwi. Taka procedura pozwala na wykrycie nieprawidłowości funkcjonowania m.in. nerek, tarczycy, trzustki czy wątroby. Podczas wizyty w Gabinecie Weterynaryjnym Na Słonecznej specjalista wykona przegląd uzębienia oraz osłucha serce. Jeżeli na zębach Twojego pupila zgromadziło się dużo kamienia nazębnego, specjalista zaleci usunięcie go metodą ultradźwiękową. Bardzo ważne jest także skontrolowanie długości pazurów i stanu zatok okołoodbytowych. Pracownik Gabinetu Na Słonecznej informuje również o roli, jaką odgrywają regularne badania USG jamy brzusznej, EKG czy echo serca. Gabinet Weterynaryjny Na Słonecznej zajmuje się profilaktyką i leczeniem psów, kotów oraz gryzoni od ponad 20 lat. Wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje sprawiają, że specjaliści mogą zapewnić Twojemu pupilowi fachową opiekę.